Kondička vašich psíkov

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Kondička vašich psíkov

Poslaťod Ivanka.P » Pon 15.12.2008 9:29

Dávam to sem ale reagujem na toto z témy ČSV
Silwuska píše:Leiluska neporovnavam s nicim, len pisem co mi kaze logika, a to ze ak ma clovek psa gaucaka tak ho nemoze vytiahnut na 40 nebodaj na 100 km behania...s SH a malamutom je spravne porovnavat kedze su to tiez vytrvalostny behaci, maju to po generacie v krvi, ale ani takehoto psa ked vytiahnes zo sopy, s gauca a flexiny tak ti to neodbehne v pohode...

Btw. ako si to myslela s tou displazkou??? nechces snad povedat ze niekto bude nutit tazko displazkoveho psa behat nejake vytrvalostne behy... :nwm: k comu to je dobre???

A nevravim ze psov tu niekto tyra...stale hovorim o ludoch ktory maju vyslovene neaktivnych psov...tu je tych ludi asi malo :smile:


Tento víkend mi svokra dovolila prvý krát zobrať jej Am. Akitu behať pri bicáku. Psík je vyše ročný ale súvisle nebežal nikdy asi ani 100 metrov. Moja vyše trojročná suka ho lavou zadnou nezadychčaná predbehla. No len neviem, akú náročnosť /na km/ na začiatok zvoliť. Včera sme klusom bežali /teda ja na biku :lol: / asi 5 km a psík mal po cca polovici očividne dosť.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Iwka » Pon 15.12.2008 12:59

na zaciatok len taky kilometer, max. 2 nech si havo zvyka
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Rehssi » Pon 15.12.2008 13:19

Myslim, ze udavat kilometre je zbytocne. Pozorne sleduj psa, najprv chod lezernym tempom, aby sa rozhybal, potom mozes mierne zrychlit a drzat ho v pravidelnom stredne rychlom pokluse. Ked toho zacne mat dost, spomal a vratte sa domov uz len uplne pohodovym vychadzkovym tempom.
Budes toho psa bravat behavat pravidelne? Inak je to voci nemu dost nefer, zvysis jeho pohybove naroky a nechas ho v povodnom prostredi so zauzivanym rezimom. Takze ak so psom nebudes moct byt trvalo aspon dva tri krat tyzdenne, radsej ho nechavaj doma.
Ak bol unaveny po 5km, ma fakt obrovske rezervy! Moj maly pudel nema problem s celodennym cyklo- vyletom, kedy prejdeme cca 40km. Cely cas je na volno, lieta ako splaseny. Vecer je doma unaveny ako keby prezil uplne bezny den na flexine na sidlisku s pol hodkou aportovania.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 15.12.2008 13:28

Rehssi má naozaj správnu poznámku o pravidelnosti vašich výletov.
Tiež je myslím podstatné, či psíka budeš brávať na vodítku, alebo na voľno. Ide o možnosť určovania si tempa.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Amaguk » Pon 15.12.2008 13:34

a este by som dodala, ze toto
Inak je to voci nemu dost nefer, zvysis jeho pohybove naroky a nechas ho v povodnom prostredi so zauzivanym rezimom.
je dost podstatna poznamka :yes:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Ivanka.P » Pon 15.12.2008 13:38

No ja chodím večer denne ako uložím deti cca na 2 kiláky s Ritou a to dosť ležérne ja mám bike len preto aby som sedela :lol: mne je v podstate jedno, či zoberiem aj jeho. Ja som skôr babku chcela presvedčiť, že psík potrbuje viac pohybu, aby sa lepšie pred výstavou v nitre osvalil a že sa to odrazí na jeho poslušnosti, lebo on neposlúcha privolanie, lebo je jednoducho stále na vodítku a pretože neposlúcha, tak sa ho dedo bál na ten bike zobrať. Starší ludia už na dlhé prechádzky nevládzu, ale takých pár kilákov na biku, ktorý je šetrný na kĺby by prospel aj im. Len o to nakopnutie mi išlo.

Lenže mňa ako neposlúchol, tak som ho odignorovala a nechala som ho v poli :lol: chudáčisko bol z toho dosť vyšišorený, že ho mám na háku a letel za mnou a Ritou. Chcem len dosiahnuť, aby sa psík nenudil a nezvlčil na dvore :no:

No a to s tou kondičkou ma prekvapilo, lebo Ritu neberiem ako niečo, čo má super kondičku. Kamošov pes NO je totál pružina v behu a to obdivujem :yes: aj keď ambície vôbec nemám.....
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Donna » Str 17.12.2008 11:10

no tak ja chodievam s mojim malym na korcule.. 10 km da s prestavkami v pohode a to ma 7 rokov .. no samozrejme ze som ho musela naucit aby behal popri chodniku po trave.. a teraz ked vidi korcule cely splasene lieta, steka a uteka dopredu... blazon
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Ulfheiðr » Str 17.12.2008 14:11

Ivanka super, len tak ďalej, taký pes si určo nezaslúži len ležať na dvore. A okrem toho, aj skrs plemeno samotné, to bude fajn. Aby sa časom nehromadili problémy a starkí ho prestanú zvládať úplne, len skrs nevybitú energiu.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Ivanka.P » Štv 18.12.2008 22:07

No práveže sa problémy začali hromadiť a ešte aj tá výstava v januári ich trochu stresuje.
Plus počasie. Aj ja v lete chodím na krásne dlhé prechádzky s nenásilným precvičovaním povelov.
Teraz je to velakrát len to klusanie na vybitie energie. :ua:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Ivanka.P » Sob 27.12.2008 0:53

:jop: no kondička stále nieč moc, ale dávam mu denne tak kiláčik klusu a potom je na prechádzkach ukážkovo kludný psík. Aj babka povedala, že sa s ním ovela lepšie chodí na prechádzky.
Tu sú oba psy po behu cca 2 km. Akiťák fučal a Rita len sliedila koho by ešte prehnala
Obrázok
Rituša sa ale dosť zlepšila a dáva zabrať ona mne :ach: mám čo robiť, ak ju chcem unaviť.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod energitc » Sob 27.12.2008 9:44

mno,myslim ze felis ma dobru kondicku,hoci teraz v zime trosku zanedbavame ale je zvyknuta behat a hybat sa,co je v porovnani s okolitymi psami dost vidiet...vsetky sa vacsinou vlecu krokom za panickou a obidu dom,pripadne iba dovtedy kym sa panicka vyklebeti a sup ho domov...su take lenive ze ked ich nieco rozrusi a zacnu stekat tak stekaju z miesta a nie jak felis ze plna para vpred a jaci jak odusu :hi:
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Aris » Uto 30.12.2008 20:11

Rony asi prehltol Duracelky. V nedelu sme boli na menšej túre cca 10km s toho 4km sme prebeželi. No a doma sme ešte museli ísť na záhradu nech si pobehá aj on aj ja. No a ja už jazyk po kolená a on mi ešte donesie paličku s výrazom " Aportovať!"
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod kikula22 » Uto 30.12.2008 21:12

Kondička? Fuuuuha. Ja som ho musela naučiť že po namáhavej činnosti si musí oddýchnuť.
Napríklad celodenná túra a on sa chce ešte naháňať doma :lol:
Keď ja už ledva stojím na nohách. Aj keď u starkej cvičíme agility on nevie prestať a unaviť sa tiež nevie.
Keď sme boli vonku s druhými psíčkarmi tiež na asi 20km túre. Tak cestou naspäť pred domom Bubo ešte vyzýval všetkých psov aby sa hrali. Ale doma si už potom ľahne a spinká :smile:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Mackie » Str 31.12.2008 11:38

ked mala moja asi pol roka, boli sme na dlllhej ture, vsetkym som sa chvalila, aky to je odolny pes a kolko vydrzi, a ked sme isli domov, tak mi zaspavala za jazdy, lahla na chodnik a koniec :lol: dotiahla som ju domov, umrela hned v chodbe, a o 2 hodiny sa zobudila a zacala budit aj mna, ze podme sa hrat, nudim sa.. a ja som si myslela, ze budeme mrtve az do rana.. snivajte s nami..
teraz je to podobne, s tym rozdielom, ze uz po ceste nezaspava :no: a ja sa bojim pridat jej aktivitu, lebo by to uz muselo byt stale, a co ked sa mi niekedy nebude chciet :jazyk:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Efa » Str 31.12.2008 11:47

Ivanka a kadial sa chodis bicyklovat? mna to totiz stale tak drazdi a tiez uvazujem zeby som z mojou "salinou" chodila, len jednak v SC nie je velmi kde (mimo letnu sezonu sa da na jazera ale inac neni sanca) a po normalnych komunikaciach si netrufam (pokuty) ....
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Ďalší

Späť na Iné Športy