Kondička vašich psíkov

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Obrana

Poslaťod meraja » Pon 14.09.2009 20:10

Na cvičáku nám povedali,že nemáme chodiť, lebo by to bola zbytočnosť,kus sa budem pešo trepať so psom potom sa unavý a pre psa by to nebolo najlepšie. :nwm:
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Obrana

Poslaťod johny5 » Pon 14.09.2009 21:27

A to ti akoze kto povedal ze zbytocnost? Rodicia ci na cvicaku? Ked vyrazis skor a pojdes normalne aj sa pes vyvenci aj si stihne este oddychnut a potom mozete cvicit.A nezabudaj ze aj pes si casom urobi kondicku.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Obrana

Poslaťod calwen » Pon 14.09.2009 21:29

Johny ma recht. Aj ked ja som sa s mladym este stale nedostala k tomu aby na agilitoch pracoval poriadne aj po vychadzke :pac: Ale na druhy cvicak sme chodievali peso a fungoval :ahoj:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Obrana

Poslaťod johny5 » Pon 14.09.2009 21:36

Calwen ja som chodil 7km na biku a stihol som urobit aj stopy,aj poslusnost aj obranu a to som este stihol viest 30 ludi.A ked na tym teraz uvazujem pes lepsie slapal ako potom ked sme kupili auto a vyvazal som ho v nom.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Obrana

Poslaťod calwen » Pon 14.09.2009 21:39

No na mojho je proste vela bus+peso (je to maly streser co sa tyka MHD a na cvicak sa ide ejdine po hradzi za neustaleho zalahavania kvoli sportovcom pripadne kontrolovania aby siel za zabranami :pac: ). Fungujeme tak, ze bud-alebo. Ak mi neostava ine len tato kombinacia, tak idem ovela skor aby sa stihol dat dokopy a fungovat aspon na 3/4.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Obrana

Poslaťod Amaguk » Pon 14.09.2009 21:40

nerobime sice obrany, ale moja skusenost je: pred kazdym cvicenim psa aspon hodku "unavit" prechadzkou. Specialne ak ide o samca - vyvenci sa, pocucha sa a realizuje sa v ramci pisania sprav a potom menej vymysla blbosti, je spokojnejsi a lepsie sa sustredi na to, co od neho chcem :jop:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Obrana

Poslaťod calwen » Pon 14.09.2009 21:41

Nesablonuj :no: Mardi funguje najlepsie ked sa 5 minut vyvenci navolno na luke pred domom, nastupis ho do auta a vyberes na cvicaku. Vykon vtedy je fakt najvyssi :yes:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Obrana

Poslaťod Amaguk » Pon 14.09.2009 21:45

calwen píše:Nesablonuj :no:

co, kto, kde??? :nwm: :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Obrana

Poslaťod johny5 » Pon 14.09.2009 21:46

To nieje sablonovanie ale pravda Calwen.Pes si po unave vycisti hlavu a ide v pohode.Dalsia vec je vec zvyku,vychovanosti a vychodenia psa v roznych situaciach.Tazko by som to rozpisoval hlbsie... Snad chapes co som tym myslel
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Obrana

Poslaťod Amaguk » Pon 14.09.2009 21:50

calwen píše:Nesablonuj :no: Mardi funguje najlepsie ked sa 5 minut vyvenci navolno na luke pred domom, nastupis ho do auta a vyberes na cvicaku. Vykon vtedy je fakt najvyssi :yes:

hmmm, ale obrany/poslusnost je imho predsa len o trochu inom ako agility :no: s agi mame sice marginalnu, ale predsa len - a dost intenzivnu - skusenost, a je fakt, ze Tesak sa najlepsie chyta, ked je uplne "cerstvy". Podobne tahanie - tam davam len 10 min prevenc. a hned ho sikujem do postroja
ale je faktom, ze podla niektorych SH (a specialne moj) ani nie je pes, tak uz radsej mlcim :joint:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Obrana

Poslaťod johny5 » Pon 14.09.2009 21:55

Kazdy si musi poznat svojho psa najlepsie a vediet kolko mu ma nalozit aby podal vykon ci uz v tom alebo tom.Niekto trenuje hned po prichode a ja som musel vzdy vybit energiu a hadzat aspon 30krat lopticku po 50m.Niekto nechava pred pretekom tyzden kludu a ja som musel makat do posledneho dna lebo by narobil vela chyb z prilisnej chute.Tak asi takto ...
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Obrana

Poslaťod lusy » Pon 14.09.2009 22:12

Amaguk píše:nerobime sice obrany, ale moja skusenost je: pred kazdym cvicenim psa aspon hodku "unavit" prechadzkou. Specialne ak ide o samca - vyvenci sa, pocucha sa a realizuje sa v ramci pisania sprav a potom menej vymysla blbosti, je spokojnejsi a lepsie sa sustredi na to, co od neho chcem :jop:


po hodke by si moj pes lahol a uz sa nepohol. a nieto este nieco robil. :heh:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Obrana

Poslaťod johny5 » Pon 14.09.2009 22:14

A pre toto je rozdiel v narocnosti medzi plemenami.Jeden lahne a druhy este len nabera dych.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Obrana

Poslaťod Amaguk » Pon 14.09.2009 22:19

...jednak medzi plemenami a dvak to zavisi aj od kondicky psa a od toho, na ake penzum pohybu/aktivity je pes v ramci denneho rezimu zvykuty :no:

lusy píše:
Amaguk píše:nerobime sice obrany, ale moja skusenost je: pred kazdym cvicenim psa aspon hodku "unavit" prechadzkou. Specialne ak ide o samca - vyvenci sa, pocucha sa a realizuje sa v ramci pisania sprav a potom menej vymysla blbosti, je spokojnejsi a lepsie sa sustredi na to, co od neho chcem :jop:


po hodke by si moj pes lahol a uz sa nepohol. a nieto este nieco robil. :heh:

lusy, to sa mi akosi nechce verit :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Obrana

Poslaťod johny5 » Pon 14.09.2009 23:00

Mne ano lebo si myslim ze prave ta kondicka u Lusy nebude az taka vyrobena casom ako ked ty napr tahas a ja trenujem kondicku so psom od malinka.Ak nebicykluje s Xarom alebo neplava nema ju kde len tak nabrat.Prechadzky a ani dokonca tury na to az tak nestacia.Mam odskusane.Jedine ak ma beziaci pas a to nema hocikto... Dalsia vec je vydrz psychicka ale to je dalsia kapitola...
Lusy len tak medzi nami.Pan Gaj ma 72-73 rokov.Jeho psi uz po generacie chodia na cvicak asi tak 6-8km pri bicykli tj asi 20min kludnym tempom a stihaju vsetko.Dokonca ani nepridu na cvicak udychcane.A to nevravim ze chodil aj ku mne a to je asi tak odhadom 15-17km klukatymi ulickami a psi v pohode.Takze je to o zvysovani kondicky.A bradac tiez nieje makota.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy