Záchranárčina

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Záchranárčina

Poslaťod Lindchen » Pia 16.06.2017 21:13

No však elfinka to píše, nepýta sa :nwm: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Záchranárčina

Poslaťod lucik » Sob 17.06.2017 10:14

:heh: aha, sorry, prečítala som to ako otázku.. aj sa mi to zdalo divné
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Záchranárčina

Poslaťod dasken » Pia 06.09.2019 19:33

dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

Re: Záchranárčina

Poslaťod straka17 » Pia 17.12.2021 11:38

Môžem odporučiť knihu Záchranářská kynologie (Kateřina Jančaříková, 2019). Normálne som prekvapená, ale venuje sa vlastníctvu psa úplne od piky - od výberu cez socializáciu, odmenu/trest, pozitívku až po to ako psa pripraviť na skúšky. Opiera sa o "staré známe" zdroje a potom cituje Šustu, za mňa príjemné prekvapenie a dobrý štart pre niekoho, kto chce so záchranárčinou začať :jop:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Záchranárčina

Poslaťod Millie » Sob 01.01.2022 13:36

Mám ju doma ako predčasný darček od Ježiška :D darovala som si ju sama do poličky pachové práce. :haha: kvôli prehľadu o tom ako to nedo...ehm babrať. Prebehla som ju zatiaľ len zbežne, keďže toto nie "je" celkom "môj odbor". Musím priznať, že som sa k nej zatiaľ kvôli iným povinnostiam veľmi nedostala a podľa obsahu vyzerá fajn. Za mňa ma tam odradila hneď tá dotazníkoidná štruktúra. Priznám sa, že ma na nej najviac zaujíma teória pachu a vedenia pachových prác. :angel: Paradoxne ja, čo sa pachovkám vyhýbam celý život :hi: pretože sa cítim nekompetentná "myslieť" :D sa tomu vďaka tomu malému "fľakatému vecovi" nevyhnem.
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

Re: Záchranárčina

Poslaťod Millie » Štv 13.01.2022 22:23

Vedel by ma niekto uviesť do obrazu, ako to momentálne s organizáciou záchranárskych prác funguje? Mám okolo seba partiu fajn ľudí, čo by sa chceli venovať pachovkám. Aj teda by som ich chcela postrčiť týmto smerom, ale som už akosi veľa rokov pomimo a neviem, kam by som ich mala "upratať". Viem, že LKZB je zrušená. KZB funguje najbližšie v KE, PB, a ešte v ZA ( ale o národný skúšobný poriadok sa nezaujímam). Mantrailing by bol možno tiež fajn. Neviete ma niekto nasmerovať na koho by som sa mala/mohla obrátiť? Prípadne, kde čo dookola koho skúsiť osloviť. Myslím si, že by to pre nich bolo zaujímavé aj spôsobom seminár-samotréning-intenzívka-skúška- sústredenie-tábor. Ale mne osobne sa nechce do toho angažovať až do takej miery, že by som kvôli tomu zakladala samostatnú organizáciu. Takže vedeli by ste mi s tým niekto helfnúť, prosím? :angel:
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

Re: Záchranárčina

Poslaťod straka17 » Štv 13.01.2022 23:33

Skús sa opýtať Shel
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Záchranárčina

Poslaťod martin_s » Pon 17.01.2022 11:15

straka17 píše:Skús sa opýtať Shel

No neviem ci sa Shel aktualne venuje zachranarine...

Millie píše:Vedel by ma niekto uviesť do obrazu, ako to momentálne s organizáciou záchranárskych prác funguje?
O KZB ti skor povie Lucik... Okrem KZB mas na SK brigady, ktore su pod ZKZ a potom take, ktore nepatria nikam... Treba sa najprv rozhodnut, ci mantrailing, alebo plosne / ruinove / lavinove vyhladavanie. Nerobil by som oba sposoby vyhladavania naraz...


Millie píše:...( ale o národný skúšobný poriadok sa nezaujímam). ...
Skus to upresnit, co je tym myslene.
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Záchranárčina

Poslaťod lucik » Pon 17.01.2022 23:36

Millie píše:KZB funguje najbližšie v KE, PB, a ešte v ZA ( ale o národný skúšobný poriadok sa nezaujímam). Mantrailing by bol možno tiež fajn.

neviem presne, čo myslíš tým "KZB funguje", lebo KZB sú kynologické záchranné brigády, ale asi si myslela KZZ SR - Kynologický záchranný zbor SR - ten združuje KZBčky, ktoré si vypísala a ešte TN a BB (5 brigád).
KZB Žilina - Varín trénujú psov na plošnú záchranárinu aj na mantrailing (aj ruiny), ale teraz je to tam trochu rozhádzané, čo sa spoločných tréningov týka. My v TN mávame spoločné tréningy plošné, občas ruinové a máme aj mantrailové nádeje, ale s mantrailingom nie veľa skúseností. Na mantrailing momentálne funguje najaktívnejšie Mantrailing Považie (FB skupina), BKZB v BA, KZB KE a Kynologická záchranná jednotka v KE, + pomerne pravidelne (cca raz mesačne) robia organizované tréningy pod vedením českého trénera IBHA.

Nerozumiem tiež, čo myslíš tým, že o národný skúšobný poriadok sa nezaujímaš. Čo je cieľom tých ľudí? robiť skúšky podľa medzinárodného skúšobáku, či trénovať do praxe, či...?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Záchranárčina

Poslaťod Millie » Sob 29.01.2022 18:14

Ahojte :) Moc som sa sem poslednú dobu nedostala, lebo neviem kde mi hlava stojí ,tak upresním ako sa veci majú. Čo sa týka toho čo vlastne ako robiť a nerobiť. Nemám nejaký konkrétny zámer. U nás v skutočnosti záleží na lokálnych možnostiach resp. na tom, k akému odborne vedenému výcviku sa vieme dostať. Ak sa dáme 3-4 dokopy do auta. Je v mojich reálnych možnostiach prísť autom do Žiliny, alebo vlakom do KE. U nás lokálne existuje viacero "samotŕenerov" záchranárov o ktorých neviem ako sú pozdružovaný, preto som sa o to zaujímala. Rada by som sa dostala do partie ľudí, ktorý majú na prácu stanovený minimálny medzinárodný štandard. Viem, že Bratislavčania chodievali voľakedy na IRO skúšky do Rakúska. Čo sa týka mantrailingu, to je pre mňa osobne veľmi zaujímavé :lol: ale skôr asi z pozície figuranta, pretože som zvedavá. Neviem či by to pre mňa osobne bolo to pravé.
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

Re: Záchranárčina

Poslaťod martin_s » Uto 01.02.2022 17:16

Millie píše: Viem, že Bratislavčania chodievali voľakedy na IRO skúšky do Rakúska.
Nie len do Rakuska (ak sa bavime o zahranici) a medzinarodky aj organizujeme...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Záchranárčina

Poslaťod Millie » Ned 06.02.2022 9:19

:no: Ešte raz vám všetkým veľmi pekne ďakujem :) poguuglila som si stránky brigád, skúsim napísať do Žiliny, či by nás niekedy nevzali pozrieť sa na tréning.
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

Predchádzajúci

Späť na Iné Športy