Záchranárčina

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Záchranárčina

Poslaťod kenny » Štv 29.12.2011 17:43

Tiež bývaš trochu od ruky, ale v Lučenci sídli brigáda http://www.dog-rescue.sk/ . Skús na na nich skonaktovať, určite ti poradia.
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: Záchranárčina

Poslaťod Bebis » Štv 29.12.2011 18:10

ďakujem... :smile: niečo tam pohľadám... len škoda, že nemajú svoju stránku... ani v KK agilis (lučenec) nie je nič o tom napísané... alebo som to len nevidela... :nwm: :lol:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Záchranárčina

Poslaťod biber » Str 15.02.2012 18:16

Zdravicko mili kolegovia zachranary pocujte hladam jedneho zachranara ktori chodi cvicit kumne do prace :D a nikdy ho nezastihnem :D zevraj ma dvoch NO neveim presne akich ma striborne auto podobne Renauld KANGO ma tam nalepene cervene krize a moja prace je na hrade cerveny kamen nad dedinkou casta okres pezinok .... PROSIM o pomoc :D
kamaráti kynologovia ako majitel NO viem ze mojej potvore slušia kožene veci a ja viem kde ich zohnať

https://www.facebook.com/wolfpawleatherworks

Obrázok
biber
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Bydlisko: Slovensko - Bratislava / Casta - Cerveny kamen

Re: Záchranárčina

Poslaťod Buddy » Uto 06.03.2012 10:06

Ahojte. Kto by mal záujem o záchranárčinu, tak Bratislavská kynologická záchranárska brigáda ponúka možnosť tréningov okrem Bratislavy aj v Seredi a okolí (okres Galanta, Trnava, Hlohovec,...). Plemeno a vek nie sú rozhodujúce. Ak máte záujem a chcete bližšie info ... matus.nestak@gmail.com
Pes získal svoju krásu bez ješitnosti, silu bez krutosti a ľudské cnosti bez ľudských chýb. (George Gordon Byron)
Buddy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 170
Bydlisko: Sereď

Re: Záchranárčina

Poslaťod Haleth » Uto 06.03.2012 15:07

Keby som si chcela kúpiť psa vyslovene s cieľom robiť záchranárčinu, aké plemená sú najvhodnejšie ? Viem, že sa to dá robiť v podstate s každým plemenom, ale potrebujem konkrétnejšie informácie.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Záchranárčina

Poslaťod hriva » Uto 06.03.2012 15:28

v časopise PPČ teraz býva taký "seriál" o záchranarčine. minule som čítala o záchranaroch weimaroch, ale to bola výnimka. spominaju tam hlavne NO-čka a retrievre, potom som vídala fotky malých a stredných bradáčov. u nás býva už vysúžilá záchranárka NO-čka, už je to taká babička, ale vraj bola velmi šikovná :jop: jediný problém mala, bála sa strelby.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Záchranárčina

Poslaťod Buddy » Uto 06.03.2012 16:07

Ak to psika bavi, tak na plemene nezalezi. Vyhoda su pohyblivejsie, behavejsie psy lahsej konstrukcie. Vyborne vysledky vo vyhladavaniach dosahuju weimaraci, vyzliaci, NKS,... Ich nos je uzasny a su lahkej konstrukcie. Navyse zachranarcina je velmi podobna polovnictvu, takze nie su daleko. Hlavne je to rozdielne v kazdej krajine. U nas su preferovane NO a labrosi. Na zapade sa velmi zacali rozsirovat stavace, BOC, australaci, foxici, beucerony, springerspaniele,.... Niektore plemena sa hodia skor na sportovu zachranarcinu pre ich uzasnu pracu v poslusnosti a niektore zas na prakticku s ich super nosom, ale slabsou poslusnostou. Na zachranarskej stope je najuzasnejsie plemeno Bloodhound. Pri sportovej je nepouzitelne :smile: Vzdy zalezi kam to cloveka taha . Pretoze da sa robit aj s malymi a aj s velkymi plemenami :smile:
Pes získal svoju krásu bez ješitnosti, silu bez krutosti a ľudské cnosti bez ľudských chýb. (George Gordon Byron)
Buddy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 170
Bydlisko: Sereď

Re: Záchranárčina

Poslaťod Miška a Foxľe » Uto 06.03.2012 19:44

Aj ja by som s mojimi foxami chcela začať cvičiť bavilo by nás to keďže fakt my nemáme daleko od poolovníctva cori sa strelby neboji a stopovat vie len to treba všetko pekne doučiť :jazyk: :jazyk: :heh:
..Pes je to čo potrebujem :)
http://polovnikovsen.wix.com/foxs
Miška a Foxľe
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 410
Bydlisko: Trnava

Re: Záchranárčina

Poslaťod Haleth » Uto 06.03.2012 21:53

Ďakujem veľmi pekne za odpovede :smile:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Záchranárčina

Poslaťod kenny » Uto 06.03.2012 22:47

Cori a Sanny píše:Aj ja by som s mojimi foxami chcela začať cvičiť bavilo by nás to keďže fakt my nemáme daleko od poolovníctva cori sa strelby neboji a stopovat vie len to treba všetko pekne doučiť :jazyk: :jazyk: :heh:


Ja si osobitne myslím, že poľovníctvo je dobrý základ pre záchranárčinu, a to najmä preto, že sa pri tom naučí používať nos. Len pes to musí rozlišovať, vyhľadávanie osôb musí byť vždy viac ako zver.
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: Záchranárčina

Poslaťod hriva » Str 07.03.2012 9:19

to býva problém u polovných plemien, najmä ked vyhladávajú v lese kde sa vyskytuje aj zver
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Záchranárčina

Poslaťod Buddy » Str 07.03.2012 11:05

Ono to nie je problem len polovnych plemien, ale aj inych. Napr. NO,... Dolezity je pristup a formovanie uz od steniatka. Lebo ak sa na to pozabudne, psik velmi rychlo pochopi, ze nahanat zver je vacsia zabava a adrenalin ako hladat cloveka :smile: Ale u psikov, co s tym maju problem, tak mozu pracovat tiez, len nebudu hladat na ploche, ale v ruine :smile:
Pes získal svoju krásu bez ješitnosti, silu bez krutosti a ľudské cnosti bez ľudských chýb. (George Gordon Byron)
Buddy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 170
Bydlisko: Sereď

Re: Záchranárčina

Poslaťod hriva » Str 07.03.2012 11:14

ale predsalen, polovne plemeno, ktore bolo niekolko xy rokov, storočí šlachtene na tuto pracu, to ma v krvi viac ako NO :smile:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Záchranárčina

Poslaťod kenny » Str 07.03.2012 11:47

by si sa čudovala, napr. v KEKZB robili také cvičenie, že vedľa figuranta pohodili kožu z diviny...retrieveri s tým nemali problém, nezaujímalo ich to, a práve NO a bradáče sa zaujímali o zver...ono všetko je o tom, že záchranárčina musí byť psovi prednejšia ako zver
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: Záchranárčina

Poslaťod Buddy » Str 07.03.2012 12:16

Presne ako hovorí Kenny. Nie je poľovné plemeno ako poľovné plemeno. Inak reagujú duriče a sliediče a inak reagujú stavače, farbiare a retrievery :smile: Ovčiarske psy milujú ak môžu zver naháňať. Takže naozaj sa nedajú poľovné plemená hodiť do jedného vreca. Napríklad na Novom Zélande sú najpoužívanejšie a najoblúbenejšie psy na vyhľadávanie na plochách NKS :smile: U nás je stále tendencia sa vracať do minulosti a stále mať predstavu, že záchranár je len NO a labrador. Na západe sa NO používajú stále menej. U nás je napr. Bígl zatracovaný a v USA jeden z najlepších psov na pachové práce. U nás sa na záchranársku stopu stále používajú NO. Pritom už len tu za hranicami v Rakúsku sa NO používajú len u športovej stopy. V praktickej vedú suverénne Bloodhoundi, weimaraci, vyžliaci,... :smile:
Pes získal svoju krásu bez ješitnosti, silu bez krutosti a ľudské cnosti bez ľudských chýb. (George Gordon Byron)
Buddy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 170
Bydlisko: Sereď

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy