Záchranárčina

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Záchranárčina

Poslaťod tesak002 » Štv 15.07.2010 12:39

kenny píše:ja tu tiež bývam a za záchranárčinou precestujeme veľa km, čo chodím na sústredenia, takže ak sa tomu chceš venovať na 100% tak ti nič iné nezostáva


Kam cestujes? A mohla by si o zachrananrcine napisat aj nieco viac? Na nete aj na fore je podla mna malo info, tak diky
tesak002
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: Záchranárčina

Poslaťod kenny » Pia 16.07.2010 9:17

Všade, kde sa len dá (Malacky, Holíč, Jelenec, Suchá Loz, Varín) a kde to nemáme ďaleko. Neviem, čo by si chcela o záchranárčine vedieť viac, ako sa začína výcvik alebo ako??
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: Záchranárčina

Poslaťod tesak002 » Ned 18.07.2010 16:49

Moze byt :jop:
tesak002
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: Záchranárčina

Poslaťod kenny » Sob 24.07.2010 14:43

Radím ti naštíviť niektorý z výcvikových sústredenáí, ja ty tu môžem napísať aj celú stranu, ale nemusí ti to pomôcť. Prvé, čo músí pes vedieť je štekať, ja to robím večer, ke´d mu dávam žrat nechám mu vyštekať jedlo, ale robím to bez povelu. Po dvoch dňoch bez jedla začal trošku štekať, podchitila som to a teraz šteká pekne. Potom záleží, či máš alebo nemáš figuranta. Keď nemáš daj psa do sedu, odbehni, povel hľadaj a vyšteká ťa. S figurantom urobíš skoro to isté. Hlavne výcvik neunáhli a radím ty navštív niekoho, kto ti pomôže, záchranárčina sa nedá robiť na ďialku.
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: Záchranárčina

Poslaťod tesak002 » Ned 25.07.2010 18:09

jasne, diky :smile:
tesak002
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: Záchranárčina

Poslaťod Donna » Ned 25.07.2010 18:59

figuranta musis mat vzdy... neda sa to robit ze sa mu ty schovas... vzdy musi byt niekto pri psovi motivovat ho, povzbudzovat, huckat a v neposlednom rade ho musi niekto vyslat... ked sa mu sama schovas tak na neho musis zakricat.... pes pri zachrane nema pouzivat usi ale predovsetkym nos...vlastne hlavne nos.... ked sa tomu chces venovat urcite vyhladaj dakoho skuseneho.... neni to take lahke ako sa zda.... treba robit rozne cvicenia na samostatnost, ovladatelnost. musis sa naucis sledovat vietor a podobne dolezite drobnosti
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Záchranárčina

Poslaťod kenny » Ned 25.07.2010 19:57

Ja som myslela štekanie na seba a nie vyhľadávanie. Viem, že na ostatné veci potrebuješ firuranta, ale rozoberala som iba štekačku.
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: Záchranárčina

Poslaťod Donna » Ned 25.07.2010 20:45

ja som reagovala len na toto... "Potom záleží, či máš alebo nemáš figuranta. Keď nemáš daj psa do sedu, odbehni, povel hľadaj a vyšteká ťa."
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Záchranárčina

Poslaťod ejminka » Štv 12.08.2010 15:25

len tak informatívne.... aké sú predpoklady na toho psovoda? nejaké zdravoťácke kurzy, fyzické požiadavky alebo niečo podobné? mám ale namysli dobrovoľných záchranárov, nie profesionálnych... kujem :smile:
Správne vidíme len srdcom. Čo je dôležité, je očiam neviditeľné.
Antoine de Saint-Exupéry.
ejminka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Nové Zámky/Brno

Re: Záchranárčina

Poslaťod kenny » Štv 12.08.2010 22:28

Zdravotnícke kurzy si robia ľudia väčsinou, keď už majú vycvičených psov a môže sa stať, že ich povolajú na vyhľadávanie. Fyzické požiadavky tam musia byť, pretože už keď si na nejakom sústredení sa môže stať, že budeš celý deň na nohách. Záchranári by mali byť zvyklý na nejaké km, ktoré človek prejde na pátracej akcie. Prvé, čo musí mať človek je nadšenie a musí zvážiť, či má čas sa tomuto venovať, je to náročné na čas. Neoplatí sa to robiť pre zábavu. Toto všetko je môj názor, nemusíte mať rovnaký.
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: Záchranárčina

Poslaťod Donna » Štv 12.08.2010 23:28

jo a navyse by som podotkla ze u nas zachranari ako tak su vsetci dobrovolni... akurat policaiti maju psy aj na specialku... inak sme vsetci dobrovolnici preto sa to volaju aj zachranarske brigady.

ako kenny povedala pri plosnom vyhladavani (lesy, luky, hory) treba mat nejake tie km v nohach. ja by som snad este pridala ze clovek by mal zniest pohlad na krv a mal by byt pripraveny v co najvecsej moznej miere na nie velmi prijemne pohlady na zranenych/mrtvych. ale kym sa clovek dopracuje k tomu aby mal spolahliveho psa a mal dostatok skusenosti na to aby mohol ist do terenu na ostru akciu tak pretecie velmi vela vody. niektore dvojice sa do realu nedostanu nikdy ci uz to je tym ze nie su dostatocne pripravene alebo tym ze klub nema moznosti a nespolurpacuje s policiou na tolko aby ich povolali.

co viem tak nejake kurzy nie su povinne. napr v reale ked najde pes v rujne cloveka.. vysteka ... dojde psovod ...odmeni psa... obaja sa odpracu a prichadzaju na rad ostatne zachranne jednotky (hasici, zachranari ale ako lekari a podobne). ono urcite to naskodu neni.. a pocas tych rokov kym si pripravujes psa(zaroven aj seba) tak na roznych sustredeniach a pretekoch sa na cloveka chtiac nechchtiac nieco nalepi . su rozne sustredenia zamerane napr na zlanovanie, a dost casto v ramci sustredenia su aj rozne prednasky co sa tyka prvej pomoci a jednotlivych komplikaciach co mozu nastat

snad sme zodpovedali s kenny na vsetky otazky a keby nie rada doplnim ak budem vediet :no:
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Záchranárčina

Poslaťod kenny » Pia 13.08.2010 11:07

Máš úplne pravdu. Súhlasím s tebou.
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: Záchranárčina

Poslaťod ejminka » Pia 13.08.2010 15:17

Ďakujem, presne toto som chcela vedieť... že čo nasleduje potom ako pes so psovodom nájde človeka... opäť v tom mám jasnejšie :no: želám vám všetkým veľa úspechov :jop:
Správne vidíme len srdcom. Čo je dôležité, je očiam neviditeľné.
Antoine de Saint-Exupéry.
ejminka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Nové Zámky/Brno

Re: Záchranárčina

Poslaťod Gombicka333 » Ned 29.08.2010 15:58

Ahojky ... ja som dnes bola na ukážkach záchranárov u nás v KE a veľmi sa mi to páčilo :jop:
chcela by som sa spýtať že či je možné prihlásiť sa na záchranárčinu aj so psíkom ako je môj - čiže s Kavalierom.
má ochvíľu 2 roky , nvm dá sa to začať učiť aj v "dospelosti" ?
a či vôbec je kavalier vhodným plemenom na túto činnosť :yes:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Záchranárčina

Poslaťod kenny » Ned 29.08.2010 17:08

Kavaliery sa na túto prácu nevyuživajú alebo skor nikto s nimi sa tomuto nechce venovat. Zachranarcine sa moze kazdy pes, ktory maju dobru kostru, to zanmena ze sa mozu pohybovat po terene bez probvlemov. Myslim si, ze toto kavalier splna.Neviem aku maju povahu, ale skusit to mozes. Pokial je pes pazravy alebo aporter mas polovicu vyhranu.
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy