Záchranárčina

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Záchranárčina

Poslaťod antenka » Štv 05.02.2009 9:07

ano. peta trenuje. v ke som nakoniec nebola, ale peta a spol isli, len mne sa hafan napichol na papek, tak bol na liekoch a nemohol. skoda.
Pes nikdy neurobí chybu.Je to pes a robí,čo robí,lebo je pes a myslí ako pes.Ste to vy,kto robí chybu,pretože ste ho nevycvičili,aby robil to,čo chcete.Alebo ste zle posúdili,čo je schopný robiť.Takže ak niekto v týme urobil chybu,ste to vy,nie pes.
antenka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 131
Bydlisko: Martin

Re: Záchranárčina

Poslaťod johny5 » Štv 05.02.2009 16:40

Dakujem.Prajem psikovi rychle uzdravenie
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Záchranárčina

Poslaťod schnauzee » Sob 07.02.2009 11:55

tiez prajem rychle uzdravenie.
V magnezitkesme si zacvicili, moj peso si samozrejme posekal labky, pretoze keby on chodil po ruine pomaly, to by bol velmi velky zazrak.
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Záchranárčina

Poslaťod Keary&Adeen » Uto 17.03.2009 22:36

antenka píše:Ahoj Lenka,
my v martine mame zachranarov, ale v podstate patria pod zilinu.
ide o to, aby si si uvedomila, co to zachranarcina je a co obnasa este pred tym, kao sa do toho pustis. my mame prave problem, ze neviem, ci by som mala dost odvahy poslat psa zachranovat s vedomim, ze sa uz nemusi vratit.
jednak sa jedna o min trojrocny vycvik, pes musi byt aporter a musi mat nos a samozrejme poslusnost. potom sa nesmie bat strelby, musi mat odvahu, ale nie moc, aby si neublizil. zachranarcina je velmi tenky lad. vies, znie velmi pekne, ked povies, ze mas psa zachranara. je to zaroven aj slachetne a jeho praca ma zmysel. pomaha inym a nie je to len zahananie nudy. je to fakt drina. a dalsia vec, ktoru si treba uvedomit je, ze pes sa ti z ruiny uz nemusi vratit. a to je preve dovod, preco tak velmi vaham, ci sa na to dat, alebo nie.
a dalsia vec, nemalo by sa ti to krizovat s dalsimi sportmi, lebo su urcite predpisane povely na prekazky a s tym by mohol byt problem, ak robis aj agility. a v ziadnom pripade nekombinuj zachranarcinu a canisku.
toto vsetko mi dneska povedala nasa cvicitelka. dufam, ze ti to pomoze sa rozhodnut. dobre si to zvaz.


Ahojky, neda mi to a musim na tento prispevok reagovat...
zachranarsky vycvik je ako kazdy iny..je to hlavne drina pre psovoda..a nielen fyzicky..pre psa by to mala byt VZDY zabava..
Vek, rada ani povod psa nie su urcujucou podmienkou tohto vycviku!
- pes nemusi byt aporter - k comu potrebujes pri vyhladavani aportovanie? jedine ak ucis oznacovanie nalezkou..
u skusky je sice aport, ale to sa da v klude naucit v ramci poslusnosti..

- nos ma kazdy pes - psovod uci psa tento nos pouzivat a co ma robit, ked najde..tzn. oznacenie.
- poslusnost sa uci vsade, nielen v zachr. vycviku a myslim, ze je samozrejmostou..

- strelba sa vyskytuje v 99,9% iba u skusky, takze pre skusku ano nesmie mat reakciu, v praxi je strelba k nicomu..
odvaha? to si skor myslim, ze v prvom roku zivota sa ukaze, ci pes ma psychicky na tento druh vycviku..

dobre je zacat s vycvikom uz od steniatka..cca 4 mesiace, pri socializacii zoznamovat psika zaroven so sutinami, temnymi priestormi, lesom, lukami...na zaciatku je vycvik zamerany hlavne na vytvorenie kladneho vztahu psa a hladanej osoby. Takze figurant sa snazi formou hry psika zaujat a tiez ho povzbudit k oznaceniu nalezu.
Postupne sa pridavaju narocnejsie ukryty, predlzuje sa doba hladania.. Vycvik trva dlho, zalezi na psikovi a hlavne na sikovnosti psovoda..
Postupne sa skladaju skusky. Neviem ako to je na Slovensku, ale v CR, kde zijem a som clenkou SZBK su vrcholom vycviku Atesty ministerstva vnutra, na zaklade ktorych sa moze psovod so svojim psom zucastnit patrania. Inak nema sancu. Atestovanych psovodov a psov nie je vela.
Zachranarsky vycvik sa da robit ako aj sport, napr. ked budes trenovat podla medzinarodneho poriadku IRO
V dnesnej dobe sa poriada uz aj na Slovensku vela pretekov a do Ciech to nie je az tak daleko.. :smile:
Pozerala som, ze na Slovensku nie je vela brigad. Ale aj tak nehadzajte flintu do zita..
U nas to funguje tak, ze ak ma niekto zaujem o vycvik, pride sa pozriet na trenink, skusime psika, aky ma zaujem o ludi, ci steka atd, vysvetlime ako pri vycviku postupujeme a je na kazdom, ci sa prida alebo nie..
Pokial je zaujemca z daleka, tak si vacsinou poslusnost trenuje sam na svojom cvicaku, pripadne problemy konzultuje per mail, ci telefon s vycvikarom a zucastnuje sa vikendovych treninkov.
Toto tema je na dlho, ale pokial by ste mali niekto zaujem si pokecat, pripadne poradit, tak v ramci svojich moznosti rada pomozem.. :smile:
Keary&Adeen
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 119
Bydlisko: Pardubice

Re: Záchranárčina

Poslaťod RenaRyuugu » Štv 28.05.2009 21:09

som zo zilini a chistam sa chodit na zachranarske vicviki je tu tiez dakto kto chodi zo zilini ?
To co vidis je len falosni domov
To co vidis je len prazdni pohlad
To co vidim ja je znovu opakujuci sa smutok
RenaRyuugu
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Bydlisko: Zilina

Re: Záchranárčina

Poslaťod Mayaa » Štv 28.05.2009 21:24

Rena..., v Žiline majú v rámci záchranárskeho výcviku flat coated retrieverov (psíkov aj fenky) tu: http://www.vycvikpsa.sk/

Si si istá, že máš na mysli záchranárčinu? Nemáš záujem skôr o výcvik asistenčného psíka?
www.RAVENFIELD.eu
Flat Coated Retrievers
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: Záchranárčina

Poslaťod ER.23 » Pia 29.05.2009 11:06

.....v prvom rade to nie je o tom, ze som sa rozhodla, ale je to hlavne o tom co bolo v predchadzajucom prispevku....
nie kazdy pes sa na to hodi a nie vela ludi to vydrzi.......najprv by bolo dobre sa pozriet a osobne zistit o com to cele je....
ER.23
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 133
Bydlisko: Bratislava

Re: Záchranárčina

Poslaťod Farea » Pia 29.05.2009 14:27

tu je adreska v Bratislave, ak by niekto mal zaujem www.eddy.szm.sk :smile:

nie je to chvilkova zalezitost, ale ked je chut tak preco nie :jop:
Len to je stratené, čoho sa sami vzdáme

Obrázok
Farea
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 92
Bydlisko: Bratislava

Re: Záchranárčina

Poslaťod RenaRyuugu » Ned 31.05.2009 21:01

ja sa idem vsestranejse tomu venovat ale najme tu asistenci a zachranarcine a po volnom case agiliti a ja som taka ked sa niecoho chitim tak to nvzdam ja som bivala gymnastka ale kvoli klbom som musela prestat cize ja som zviknuta vinalozit veke usilie abi boli visledki a dakujem za radu uz som tam aj volala a vizera to dobre
To co vidis je len falosni domov
To co vidis je len prazdni pohlad
To co vidim ja je znovu opakujuci sa smutok
RenaRyuugu
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Bydlisko: Zilina

Re: Záchranárčina

Poslaťod Farea » Pon 01.06.2009 11:13

to je super :smile:
Len to je stratené, čoho sa sami vzdáme

Obrázok
Farea
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 92
Bydlisko: Bratislava

Re: Záchranárčina

Poslaťod kenny » Pia 26.06.2009 16:29

Jaj ako veľmi by som sa chcela tomuto venovať, ale máme jedinú smolu, že u nás v Trenčianskom kraji nič takéhoto nie je. Najbližšie v BA. Možno pojdem tento rok na tábor so záchranárskym výcvikom a je celkom blízko. Ak nie tento rok tak nabudúci.
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: Záchranárčina

Poslaťod Wickyy & Classy » Pia 23.10.2009 21:03

tak mňa to teraz nadchlo :lol: , no hladala som nejaký klub/cvičák u nás v BA, ale ja nič neviem nájsť :pac: :nwm: :ua: .
Tak, že keby náhodou niekto o niečom vedel, dajte prosím kontakt/webovku :yes: , ďakujem :lol: .
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Záchranárčina

Poslaťod Wickyy & Classy » Pia 23.10.2009 21:05

Farea píše:tu je adreska v Bratislave, ak by niekto mal zaujem http://www.eddy.szm.sk :smile:

:nwm: , žoadna záchranarčina, iba základný vycvik + VP? :nwm:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Záchranárčina

Poslaťod janas » Pia 23.10.2009 21:22

Viky oni robia aj záchranárčinu, mám pocit, že je to ten pán čo komentoval na svetovke ukážku záchranarčiny v nedeľu. Zrejme to majú odselektované od obyč. výcviku, skús mu zavolať :yes:
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3574

Re: Záchranárčina

Poslaťod Farea » Pia 23.10.2009 21:54

Www.eddy.sk ano robia aj zakladny vycvik, ale je to odselektovane. Treba prist, popytat sa a nie hned robit zavery!!!
Len to je stratené, čoho sa sami vzdáme

Obrázok
Farea
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 92
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy