Triatlon so psom

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Triatlon so psom

Poslaťod livia333 » Uto 28.10.2008 11:23

Kde sa ten casak da kupit? Normalne v stanku?
Takze to si mame dopredu natrenovat :lol: inak to vyzera super. Akurat neviem, ci by mna Ady tahala, ci uz na bicykli al. pri behu :ach: Ako sa to da naucit psa? treba na to nejake specialne voditko? No postroj mame, ale ak by ma tahala, tak to by ju asi aj bolelo..musim mrknut nejake speci postroje...
Ale mne sa to naozaj pozdava :no: Takze jednalo by sa v juni o posledny tyzden? (cely?)
livia333
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 341
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka

Re: Triatlon so psom

Poslaťod Sunny » Uto 28.10.2008 11:26

Mne by sa celkom páčilo rozdelenie na kategórie - s malým psom a s veľkým psom. A prípadne podľa toho aj upraviť dĺžku trate. Čo myslíte? :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Triatlon so psom

Poslaťod Poca » Uto 28.10.2008 11:31

Detaily sa dohodnu potom, ci cely tyzden alebo par dni..ked ma dobry postroj, nebude ju to boliet. Voditko sa pouziva s amortizerom - taka guma. Naucit sa to da asi tak, ze pes pochopi ze idete az ked potiahne. Das jej povel ked taha a chvalis ju. Pochopi rychlo, je terier :lol:
Trenovat.. hmm.. ono je to tak ze naucit sa to mozete priamo tam, na to je ten vycvikovy tabor a tam ti s tym mozu poradit, aby si sa vyhla zasadnym chybam.
Sunny, spytam sa, zajtra dam vediet.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Triatlon so psom

Poslaťod Sunny » Uto 28.10.2008 11:41

livia333 píše:Takze to si mame dopredu natrenovat :lol: inak to vyzera super. Akurat neviem, ci by mna Ady tahala, ci uz na bicykli al. pri behu :ach: Ako sa to da naucit psa? treba na to nejake specialne voditko? No postroj mame, ale ak by ma tahala, tak to by ju asi aj bolelo..musim mrknut nejake speci postroje...
Ale mne sa to naozaj pozdava :no: Takze jednalo by sa v juni o posledny tyzden? (cely?)


Gili má to ťahanie tak nejako od prírody v sebe, takže som ju v tom len podporila a išlo to. Ale ten postroj je dôležitý - nesmie ju škrtiť. Ja som pre Gili vybrala tento: http://www.zerodc.cz/zero-dc-katalog.php?id=558 - šijú aj na mieru za rovnakú cenu. Len čakám do jari, kým bude mať rok a nebude už rásť. Vodítko máme toto: http://www.zerodc.cz/zero-dc-katalog.php?id=184. Pri kúpe takéhoto vodítka pozor, väčšinou sa robia pre veľké psi a tá guma je silná, toto sa mi pozdáva najviac z tých, čo som videla. A k tomu canicross opasok - napr. http://www.zerodc.cz/zero-dc-katalog.php?id=113 (dá sa kúpiť aj tu u nás, ale dosť draho. Ja mám tento komplet aj s tým vodítkom http://www.julius-k9.sk/index.php?actio ... %20Jogging , ale to vodítko ništ moc).
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Triatlon so psom

Poslaťod Poca » Uto 28.10.2008 11:52

Ja som pouzila gumu co prichytava veci v aute - ten pavuk ci ako sa to vola, maju to na kazdej benzinke. Ale je to pre mensie psy. Mensie ako Bria.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Triatlon so psom

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 28.10.2008 16:32

Offtopic: Poca to je teraz najnovšie číslo? :hi: ak jo skúsim zohnať ešte

aaaa teda ak to víde,by to bolo super... :jupi: a pri behaní treba aby bol pes pripnutý o mňa?
idealne by bolo týždeň a naša silná trojka tam hehe
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Triatlon so psom

Poslaťod pigie » Uto 28.10.2008 19:49

Fuha, tu sa preberal Hugo ako nafukovacka a celkom mi to uniklo. Kludne mozete zaradit disciplinu = tahanie nafukovacky plnej psov psom :haha: To by zvladol, na chrbte znesie len cloveka :lol:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Triatlon so psom

Poslaťod Poca » Štv 30.10.2008 13:45

Takze kto sa zaväzne hlasi na letny triatlon?
Jaaaa :aaa: a Bria .. este niekto?
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Triatlon so psom

Poslaťod Mayaa » Štv 30.10.2008 14:06

Poca píše:Takze kto sa zaväzne hlasi na letny triatlon?
Jaaaa :aaa: a Bria .. este niekto?

Aj by sme sa hlásili, len tu chýbajú detailnejšie informácie "kedy, kde a ako". :heh:
www.RAVENFIELD.eu
Flat Coated Retrievers
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: Triatlon so psom

Poslaťod Sunny » Štv 30.10.2008 14:10

My sa hlásime nezáväzne - je to mooooc dopredu na záväzne. Ale tešíme sa už teraz :ahoj:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Triatlon so psom

Poslaťod livia333 » Štv 30.10.2008 14:12

my zatial tiez skor nezavazne :hi: ale budeme sa snazit tomu vsetko podriadit :smile:
livia333
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 341
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka

Re: Triatlon so psom

Poslaťod Poca » Štv 30.10.2008 15:10

Kedy: posledny junovy tyzden (v pripade velkeho zaujmu skolopovinnych prvy julovy)
Kde: Dedinky (Slovenský raj)
Ako: plavanim, behom a bikom
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Triatlon so psom

Poslaťod Mayaa » Štv 30.10.2008 15:52

Kedy: posledny junovy tyzden (v pripade velkeho zaujmu skolopovinnych prvy julovy)
Kde: Dedinky (Slovenský raj)
Ako: plavanim, behom a bikom

Pekne si to zhrnula. :heh:

Mala som na mysli detaily v tom zmysle, kde konkrétne sa akcia má udiať (športový, rekreačný areál a pod.), kde sa uskutoční plávanie (aká je to voda), aké dlhé trasy sa predpokladajú, či sa pôjde neformálne všetko "voľným štýlom" alebo sa určia nejaké pravidlá (vopred, na mieste, ...), či sa vytvoria kategórie podľa veľkosti psíkov, ako sa všetko organizačne zabezpečí, atď. Bez toho sa zrejme záväznejší záujem nedá zistiť, a o týchto záležitostiach bude najskôr potrebné podiskutovať. :smile:
www.RAVENFIELD.eu
Flat Coated Retrievers
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: Triatlon so psom

Poslaťod LadyTrixiKe » Štv 30.10.2008 19:32

my tiež možno a ešte neviem kto z mojej smečky pôjde
Obrázok
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Re: Triatlon so psom

Poslaťod Poca » Pia 31.10.2008 7:51

Takze organizuje to slovensky zväz psich zaprahov, tak som volala prezidentovi (nie Slovenska ale SZPZ) a tu su odpovede:
Ubytovanie v stanoch (zatial, mozno sa podari aj nieco ine, ale nechceme slubovat, najprv treba zistit zaujem)
Plavanie: Male plemena jedno kolecko okolo celej priehrady. Pes aj psovod musi plavat znak, psovod moze pouzit plutvy, ale musi v nich potom aj odbehnut zvysok trate na Geravy.
Voda je tato: http://picasaweb.google.sk/PocaBria/Ded ... 3912738626
Kemp, v ktorom by sme spali ak by nebolo nic ine je tento: http://picasaweb.google.sk/PocaBria/Ded ... 7655839826
To mi povedal... :nwm: :haha: :haha: :haha:
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy