Plávanie a vodná záchranárčina

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Vodná záchranárčina

Poslaťod pigie » Pia 12.09.2008 11:50

Mayaa: Kto? Moc ma to zaujima a ako ich vyuzivaju ak smiem vediet?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vodná záchranárčina

Poslaťod Mayaa » Pia 12.09.2008 12:02

S flatíkmi pracujú záchranári zo Žiliny: http://vycvikpsa.sk/ Či ich v praxi vo vode využívajú často, to neviem, každopádne cvičia za účelom praktického využitia psíkov v prípade potreby. :smile:
Na fotke vyššie je veľmi šikovná fletka Annie (Black Wind of Varaždin Verona). :ahoj:
www.RAVENFIELD.eu
Flat Coated Retrievers
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: Vodná záchranárčina

Poslaťod Van » Pia 12.09.2008 12:16

Mayaa...ano, o nich viem, ale myslela som, ze vodnu zachranu maju len ako doplnok ku klasickej, ktora je prioritna. V zahranici som videla brigady, ktore su orientovane len na vodnu zachranu (a nemaju ani more :) ), tak som to myslela, ked som sa vyssie pigie pytala. V kazdom pripade, Zilina je pre nas kus daleko na pravidelne dochadzanie a bez toho to asi nejaky vacsi vyznam (ak neratam len zabavu pre psika a rozsirenie jeho vedomosti) nema...ze by sme sa prestahovali? :lol:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Vodná záchranárčina

Poslaťod pigie » Pia 12.09.2008 13:26

Mayaa píše:každopádne cvičia za účelom praktického využitia psíkov v prípade potreby

Tak to myslim, ze asi cvici kazdy zo spominanych klubov. Niekto za ucelom skusok, niekomu ide o to, aby v pripade potreby pes naozaj pomohol.
Ja napriklad som velky neplavec, preto som aj volila toto plemeno. Nikdy s nikym ani tym najlepsim plavcom som sa neodvazila ist dalej ako 10m od brehu. So svojim psom sa pustim kludne aj cez jazero. Nedavno som sa tak ocitla uprostred, ani neviem ako, nieco sme cvicili. Bez psa by ma chytila panika, takto som vedela, ze staci natiahnut ruku a zachytit sa srsti a bezpracne sa dostanem na breh :lol: Neviem, ci ho zneuzivam alebo vyuzivam, asi oboje :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vodná záchranárčina

Poslaťod Amaguk » Pia 12.09.2008 13:55

ved to je prave to spravne prakticke vyuzitie psa v beznom zivote :no: :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Vodná záchranárčina

Poslaťod Mayaa » Pia 12.09.2008 14:35

Presne tak. :yes: Je úžasné, keď psík pomáha tam, kde to jeho majitelia potrebujú. :jop: Na to nemusí byť majster sveta vo vodnej záchrane, aj bez toho si zaslúži najvyššie uznanie. :winner: :king:
www.RAVENFIELD.eu
Flat Coated Retrievers
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: Vodná záchranárčina

Poslaťod Gaston » Pia 12.09.2008 16:17

Aj Gaston ma rad vodu (hovawart) ma 4 mesiace a uz veselo plave od zaciatku co zbadal vodu, asi sa to naucil od kamoskinych labradorov, lebo prisli sme k dunaju a ti dvaja tam veselo uz lovili bobre a Gaston hned, sup za nimi, a teraz sa do kazdej mlaky taha
Gaston
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 191

Re: Vodná záchranárčina

Poslaťod pigie » Pia 12.09.2008 16:28

presne tak. Pre mna je moj pes pri vode rovnako nepostradatelny ako pre nevidiaceho vodiaci pes. Kym som nemala psa, viac ako 10 rokov som sa neodvazila do vody. A tiez mi trvalo cez dva roky, nez som zacala hugovi vo vode plne doverovat. S vodnym vycvikom sme nezacali vsak kvoli mne, ale skor kvoli tomu, ze som si vedoma, ze pri vode ja topiacemu nemam sancu pomoct. Ale s hugom pripravenym na takuto situaciu uz tam sanca je. Je na mna velmi fixovany, spozna neplavca velmi rychlo a sprevadza ho bok po boku. A to je prave problem, naucit ho, ze na povel musi ist pomoct inym a mna nechat bez dozoru na brehu a nevybrat sa len tak plavat a pokukovat na mna na brehu ockom. Teraz je to osobny zachranar a chcem mat u neho istotu, ze pojde zachranovat aj inych v pripade nudze.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vodná záchranárčina

Poslaťod Mayaa » Pia 12.09.2008 17:18

pigie píše:presne tak. Pre mna je moj pes pri vode rovnako nepostradatelny ako pre nevidiaceho vodiaci pes. Kym som nemala psa, viac ako 10 rokov som sa neodvazila do vody. A tiez mi trvalo cez dva roky, nez som zacala hugovi vo vode plne doverovat. S vodnym vycvikom sme nezacali vsak kvoli mne, ale skor kvoli tomu, ze som si vedoma, ze pri vode ja topiacemu nemam sancu pomoct. Ale s hugom pripravenym na takuto situaciu uz tam sanca je. Je na mna velmi fixovany, spozna neplavca velmi rychlo a sprevadza ho bok po boku. A to je prave problem, naucit ho, ze na povel musi ist pomoct inym a mna nechat bez dozoru na brehu a nevybrat sa len tak plavat a pokukovat na mna na brehu ockom. Teraz je to osobny zachranar a chcem mat u neho istotu, ze pojde zachranovat aj inych v pripade nudze.

Držíme vám obom palce, krásne ste sa našli. :smile: Chceli by sme vodnú záchranárčinu s našimi skúsiť aspoň rekreačne, ale zatiaľ máme problém vymámiť od našich domácich rybárov čln. :lol: Budúci týždeň by sme sa mali s Annie, ktorú som sem dávala na fotke, i s jej majiteľom stretnúť na výstave, tak sa popýtam, či už mali aj ostré záchranné akcie vo vode. :smile:
www.RAVENFIELD.eu
Flat Coated Retrievers
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod pigie » Pia 12.09.2008 19:00

Super, na tie ostre akcie som zvedava, aj ked ja dufam, ze sa v zivote v takej situacii neocitnem. My by sme chceli cln kupit buduci rok a naozaj to so zopar ludmi skusit cvicit v okoli BA. Mrzi ma, ze nas klub kedysi sa zachranarcinou poctivo zaoberal a teraz nic, nie je zaujem, nie su ludia. Tak dufam, ze sa mi to podari spolu s pamatnikmi ozivit;)
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vodná záchranárčina

Poslaťod rouba » Pia 12.09.2008 22:40

Dalsiu vec, ktoru mozes cvicit cez zimu je vplyv rusivych elementov. Napr. psovi hodis aport a ako ti ho nesie, tak mu hodis pred neho druhy. Nesmie pustit svoj a vziat ho. Musi prist s tym, pre ktoreho si ho poslal ako prvy.

moj pirnesie aj jednu aj druhu vec ak sa mu to teda zmesti do papule :pac:

A čo v zime viete o niečom kam by som s mojim mohol chodit plávat? (okrem teplých krajín :lol: ) moj sa už kupal aj v zime, ale hned do deky do auta a čajík... a neviem ako to zvládne bez vody. tento moj fanatik :aaa:
Každý z nás je pro svého psa Napoleonem. Proto jsou psi tak oblíbení.

Aldous Huxley
rouba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 205
Bydlisko: Humenné, Bratislava a niekde medzi tým

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod pigie » Uto 16.09.2008 17:34

rouba píše:moj pirnesie aj jednu aj druhu vec ak sa mu to teda zmesti do papule :pac:

Pokial to ma urobit, ok, ale musi zareagovat aj na povel nie, kedy si neprajes, aby druhu vec doniesol.

rouba píše:A čo v zime viete o niečom kam by som s mojim mohol chodit plávat?

Chodime plavat tam, kde v lete. Nejaky problem? :lol:

A tu su slubene vodne aporty:
Obrázok
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod rouba » Str 17.09.2008 0:18

dnes bolo dost chladno v aute mi ukazovalo 11 stupnov a boli sme a ani sa netriasol nic tak budeme chodit kým nebudem vidiet že mu je velka zima. aj my mame tolko aqua toys, vatsinu som musel popresivat :hi:
Každý z nás je pro svého psa Napoleonem. Proto jsou psi tak oblíbení.

Aldous Huxley
rouba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 205
Bydlisko: Humenné, Bratislava a niekde medzi tým

Re: Vodná záchranárčina

Poslaťod Van » Ned 21.09.2008 0:24

pigie píše:Tak ja pridavam zopar foteciek z vikendoveho vodneho vycviku :no:
Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok

Nadherne fotky :) Ste si to riadne uzili :)
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod stredo20 » Str 08.10.2008 6:50

Vodnu zachranarcinu cheme skusit tu na vychode Slovenska,z tohot dovodu som sa stal clenom
T.O.R. rescue dobrovolny zachranny system
momentalne sme dvaja ja s Quidom a Laylou
a este jeden clovek ktory ma Nufa a chodi s nim cvicit do Ciech
Uvidime co z toho bude
Ale najvacsi problem je s vodou-najst cistu vodu v okoli Presova najblizsie je cca 20km od Presova
:ahoj:
stredo20
Nováčik
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Presov SK

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy