Plávanie a vodná záchranárčina

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod Bee House » Sob 10.09.2011 18:04

ja som sice neznala, ale nevadi to aj tak na klby, ked sa tak "suchaju" z toho clna von? ci sa im pri tom natahovani tie zadne nohy nenamahaju viac?

btw: viem, ze fundla by som nezvladla, co sa tyka starostlivosti o poriadok v byte :lol: ale tvoje videa mi v mozgu prehodili zavity. Ja tiez chcem takeho macka do clna :heh:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod pigie » Sob 10.09.2011 18:27

To s tymi nohami, uz viac krat som si kladla tu istu otazku. Ale vsetci, co sklzavaju to robia, akoby zadne ani nemali. Dnes ako som bola s Hugom v clne a vyslala som ho odtial, tak som normalne videla, ze on akoby bol chromy. Nohy uvolni na maximum a oni sa za nim zvezu ako vrece zemiakov. Keby bolo lepsie pre ich klby skakat, verim, ze to robia (jedna 3/3 fenka chvilu skakavala a tiez teraz uz len "preteka cez okraj", takze verim, ze klby to skor odlahcuje nez naopak). To uz nechavam na Huga, ako sa rozhodne. Viem napr. ze rovnako chce skakat aj z pevneho bodu - napr. mola. Len tam sa tazko zosuchava o drevo alebo beton a uz sa tak aj zranil - oskrel :ua: Takze takto do vody sa prelieva len z gumenneho clna. Inak neskaceme.
Bee House - a si si ista? :heh: Ono macko v clne - staci nepozornost mala, sup uz je vonku a taha ta k brehu a ty si pritom mala v plane nieco uplne ine. Alebo hladas a hladas lano, niet ho a pes chrbtom k tebe ho uz drzi v hube pripraveny vyskocit a ono obycajne zmenenie polohy v malom clne robi pri tak velkom psovi neplechu :heh: Hugo radsej sprevadza cln ako sa v nom vozi, ale povinnost mu kaze urobit cokolvek, na co mam prave naladu :heh: Keby bol tak poslusny aj mimo vody :hmm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod Bee House » Sob 10.09.2011 19:37

no moja tak niekedy schadza z gauca, ked ma malo miesta na zoskok. Vyzera to tiez akoby bola chroma, ale tak nepekne jej to tie nohy natahuje(ako mrtve kura :lol: ) A aj by som povedala, ze necham to nanu, ved sa urco rozhodne spravne, ale to by som ju nemohla poznat. Debilek sa nezaprie :heh:

Ale ked to tak pekne vypada, ako v tom clne bezradne sedia, snazia sa dostat von bez toho aby vo vode neurobili kotul. Paci sa mi aki su niektori salamisti, co sa reakcii aj pohybu tyka. Davaju si nacas pri vchadzani do vody, obzeraju sa. taki flegmosi, a to je to co sa mi na psoch paci :love:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod pigie » Sob 10.09.2011 20:38

Jooo, polovica z nich sa este pri vstupe do vody napije, niektori aj zdrhnu z vody von :haha: To sa zase mne paci, lebo je zabava - Hugovi to ale netolerujem a ani to nerobi, nie je rychly, patri medzi tych pomalsich ale spolahlivych. Hugo doma moc zabavny nie je, ale aspon tam mi vzdy pripravi nejake prekvapenie :aaa: Ako napr. pri aporte z clna som vsetkym naokolo povedala, ze teraz uvidia najrychlejsie opustenie clna v historii (hugo mal svoj oblubeny aport majak) vysledok je vidno. Najprv za a zareagoval bez mojho rozkazu - co by nebolo zle, keby aspon uz ten cvik aj dokoncil. Nie, uvedomil si, ze hmm, nieco mi nesedi a zostal v clne, tak som na neho zavolala povel , to uz teda vedel ze co mu nesedelo, ale uz bol nesvoj z toho, ze kade - bol to Hugove najpomalsie opustenie clna v historii :haha: Zvycajne absolutne nezavaha a jeho styl, pritiahnem nohami zaroven aj cln, vzdy vsetkych zucastnenych pobavi :D
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod Bee House » Sob 10.09.2011 22:40

no bohovsky je proste :heh:

ale akurat teraz pozeram, ze on ked vide z vody, tak z neho tecie stale. Moj pes, ked sa otrasie raz-dva krat, je skoro suchy. A z Huga kvapci aj po otraseni sa ako z kohutika :lol:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod pigie » Ned 11.09.2011 6:35

To ano, mokry je do druheho dna, ked sa nevysusi. Ale odkedy mam fukar ani mokry zostavat nechce. Je ako ovecka, ked aj zabudnem, alebo chcem nieco ine spravit rychlo po prichode, postavi sa na "fukacie miesto" a bude davat najavo, ze on je este MOKRY! :haha: Chlad mu uz na nozky dobre nerobi :ua:
Labrosi su suchi uplne alebo tiez maju vodu - vlhko v podsade? Lebo zhora pomerne rychlo uschne, ale to co je v podsade - nedostane sa na kozu, ale ani tak von cez kryciu. Ono im to vobec nevadi, len zatuchaju potom ked sa nehybu. Ak sa vysusia pohybom, vsetko je OK, ale to trvaaaaaa aspon 3 hodiny :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod Bee House » Ned 11.09.2011 13:58

Hugo je sikovnik- vie co chce, a panicka nech sa hybe :heh:

No moja ma taku srst, ze ak prsi, alebo ju oblievam hadicou, zo zaciatku sa jej to dlho len "sklzne" po srsti dole, ale mokra nie je. Ak vlezie cela do vody, ostava jej to v podsade, ale nie dlho. Uz po ceste domov( cca 15 minut) oschne zvrchu, a po dalsich 15-30 minutach je sucha uplne, takze s tym nemame problem. Ale kebyze na nu vytiahnem fen, dlho by sa so mnou asi nebavila :lol:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod pigie » Pon 12.09.2011 6:44

Jop. To mame podobne. Voda sklzava pri strikani atd, ale z tej podsady to proste dobre nejde, na kozu sa to nedostane, ale drzi sa to tam kludne aj 24 hodin, ak pes zalahne a kasle na to, bolo by super, keby schol rychlo. Hugo fukanie miluje. Niekde mam aj video, co robi a ako sa dozaduje, aby som aj tuto aj tuto aj tuto :haha: (A to kedysi pred nim zdrhal, teraz sa vytiahne fen a pes ide ako kravicka naucena ist do boxu z pase a cakaaaaaa :haha: )
Inak, vcera sa mi podarilo mu okamzite ten cvik podplavania clna pokazit, som zvedava, ci sa mi to podari napravit :hmm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod wer » Pon 12.09.2011 8:28

no moj psisko sa tiez obcas susi vcelku dlho. ked sme vonku, tak to sa ususi rychlo, ale ked ho zoberiem hned domov a hlavne, ked sa maca dlhsie, ze ta voda dobre vsiakne vsade, tak citim, ze aj rano ma podsadu este vlhku. a to si teda potom viem predstavit huga...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod lenka_1705 » Pon 12.09.2011 15:11

moj zostal volaky ztuchnuty po plavani :blee: strasny smrad, nemoze to byt tym ze bol dlhsie vo vode? :nwm:
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod pigie » Pon 12.09.2011 15:19

Skor nie dobre vysuseny, je jedno ako dlho je pes vo vode, ale nie je jedno ako rychlo uschne, ak to trva prilis dlho - zatuchne
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod lenka_1705 » Pon 12.09.2011 19:35

praveze sa cudujem lebo som ho aj vysuchala s rucnikom a v tom horku doschol rychlo, a na druhy den po kupani smrad jak zo zdochliny :lol:
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod Bee House » Str 14.09.2011 17:29

Moja vobec nezatuchuje :lol: Pritom ju nijak specialne nesusim, ale zda sa mi, ze schne rychlo. Asi ma specialnu srst, ktora stale vonia rovnako. :no:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod pigie » Str 14.09.2011 19:17

kratkosrste nezatuchuju :ha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod Bee House » Str 14.09.2011 20:58

Offtopic: no mam napriklad "kratkosrstu" flysovu budnu a ta ked uplne nevyschne, tak zatuchuje riadne :heh:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy