Switch to full style
Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.
Odoslať odpoveď

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Str 24.10.2018 21:20

Offtopic: Rozumiem, čo chceš povedať, Elfi, v poslušnosti a v športe sa nemá veľmi komu ublížiť, kdež to pri poľovaní áno, ale vidíš, Fido je "pracovný", má na to dokonca papier a obranár nie je a nikdy nebude. Rovnaké je to aj u poľovne vedených plemien, tiež sa zadarí, že pes na to nemá. Ale má papier, tak sa môže zúčastniť. Prečo sa on môže zúčastniť ale iný pes nie? Jasné, že to má byť regulované a prísne a pes by nemal ísť do kontaktu so živou zverou, kým sa nepreverí, ale to platí pre všetky psy bez ohľadu na pôvod predsa.
Presne pasenie, robia ho aj s krížencami.

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Štv 25.10.2018 5:39

Elis píše:a ze se to nedotkne sportovky?
jako mit bPP nachystaneho do trojek tak pujdu zkusit defenestraci na zsk

Urcite sa to dotkne par ludi, ale ja len konstatujem, ze tam tolko krizencov a bPP nepreteka, ako napr v OB :nwm:

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Štv 25.10.2018 6:54

... poväčšine sa to tu stále točí okolo pretekov (čo ja nevidím až tak tragicky, lebo z tej veľkej skupiny majiteľov psov bPP sa na pretek odhodlá len veľmi mizivé percento), lenže podľa oného dokumentu tu ide aj len o tie obyčajné skúšky a mne osobne presne toto vadí, pretože tým ľuďom s bPP psami vezmú možnosť zložiť akúkoľvek vyššiu skúšku ako ZM alebo BH (ak sa mám vyjadriť len k tej športovej kynológii) a nechať si tak ohodnotiť výsledok ich snahy - pozerám sa na to očami výcvikára, ktorý vedie ľudí a presne tou možnosťou zloženia skúšky ich prakticky motivujem a posúvam dopredu ...

na jednej strane vo výcviku psa sa ide formou pozitívnej motivácie, no na druhej strane jedným dychom zatracujete tiež pozitívnu motiváciu ľudí - možnosťou niečo dosiahnuť = zložiť si skúšku ... chápem, že jedným z hlavných dôvodov bude potlačenie množenia a kupovania si psov bPP, lenže bude to mať na toto vplyv? .. myslím si si že ani veľmi nie a maximálne sa psíčkari ešte viac medzi sebou "rozštekajú" ... majitelia psov bPP buď na výcviky ani neprídu, alebo ak aj prídu, tak sa im ľahko môže stať že budú odmietnutí, lebo koľko z výcvikárov sa bude chcieť zdržiavať s človekom so psom, ktorý nebude môcť ani na skúšky? ... výsledkom bude akurát nárast neovládateľných veľkých psov a to so sebou zákonite prinesie zvýšenú mieru útokov psov na ľudí ... lenže kto v tých štatistikách bude hľadieť na to či útočník mal alebo nemal PP? ... a teraz si skúsme odpovedať čo to následne prinesie a koho to postihne? ... ak by niekto potreboval nápovedu tak "Zoznam bojových a nebezpečných plemien" a postihne to výhradne psov s dokázateľným pôvodom = PP ... a kruh bude dokonale uzavretý :ach:

Offtopic: ... sorry ale nepáči sa mi, ako sa tu pokúšate zdôvodniť prečo by sa to nejakého športu nemalo dotknúť ... osobne si myslím, že na SVK akýkoľvek šport so psom nie je na takej úrovni aby ho takáto úprava nezrazila na kolená ...

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Štv 25.10.2018 7:10

Mna osobne by zaujimalo pozadie. Ci to nevyslo nahodou od chovatelov...
A nevravim, ze s tym suhlasim...

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Štv 25.10.2018 7:19

Vy čo trénujete sídliskáčov na SOPku, koľkých z nich trénujete preto, aby dosiahli vyššie skúšky? Urobia svoju SOPku, možno BHčku, je to milá udalosť na domácom cvičáku. Koľkí z nich idú ďalej? Nemyslím si, že motivácia trénera vziať do základky psíka nejakej tety alebo decka je v tom, že bude skladať neviem aké skúšky. Je to (okrem iného) dôležitý príjem cvičáku a trénera, ak je to povedzme živnostník. To len na margo skúšok a toho nárastu neovládateľných psov. Tým nehovorím, že súhlasím s vylúčením bPP zo skúšok.

Pre OB bude toto smrť.

Ad množenie: ak má byť toto dôvod, tak fakt neviem, koľko ľudí v SR existuje takých, čo chcú robiť nejaký šport a cielene si vyberú bPP psa? (nehovorím o špeci krížencoch ako je ESP, niektoré border kríženia na flyball, kríženia na dostihy a medium BOCky na agility) A ak áno, kúpia si aj tak potom PP psa.

Ak by to malo byť plošne v celom FCI svete na akciách organizovaných FCI s titulmi FCI, ok, chápem. Ale prečo sa zas na Slovensku vymýšľa niečo extra, to nechápem. :pac: Ktovie, čo je vlastne za tým...

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Štv 25.10.2018 7:25

U mna je pokracovatel tak max jeden za rok. :ha: aj to papieraci. Ale uznavam, ze napr BA je velmi uvedomela, mam dost papierakov a naozaj uplne rozne plemena. Taky vychod je samy bezpapierak a tak NO a MLN...

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Štv 25.10.2018 7:28

wer píše:Urcite sa to dotkne par ludi, ale ja len konstatujem, ze tam tolko krizencov a bPP nepreteka, ako napr v OB :nwm:


pri tom malem poctu psu, co u vas zavodi se pocita kazdy jeden :nwm:
a melo by jit o princip. pokud v dobe, kdy jsem s bPP zacala neco delat pravidla rikala ze muzu zkouskovat, zavodit - melo by to tak zustat min. po dobu produktivniho veku psa. kdyz se to nesmi a presto si bPP poridim - uz je to moje valka...
pro me je to docela citlive tema tohle.
kamaradce napr.nepovolili start na republice s F1 NO/BOm jj. i to je bPP :joint: ac to pravidla povolovala - ale rozhodci to nevedel. rano pri prezentaci ! nez nekoho kompetentniho sehnala, zavod uz bezel..
atd. mohla bych pokracovat...

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Štv 25.10.2018 7:34

Elis píše:
wer píše:a melo by jit o princip. pokud v dobe, kdy jsem s bPP zacala neco delat pravidla rikala ze muzu zkouskovat, zavodit - melo by to tak zustat min. po dobu produktivniho veku psa. kdyz se to nesmi a presto si bPP poridim - uz je to moje valka...

:yes: :yes:

Iná strana: zrovna u nás je ale kopec útulkáčov, útulky sa snažia propagovať úspechy ich bývalých obyvateľov, je mi smutno z toho, ak by sa títo psíci nikam nedostali. Napr. zrovna jeden útulkáč je v SR v OB3 hádam najlepší...

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Štv 25.10.2018 7:58

wer píše:Mna osobne by zaujimalo pozadie. Ci to nevyslo nahodou od chovatelov...


tak to i me by zajímalo, o co tady vlastne jde a komu :angel:

po tom, co jsem se dozvěděla, jak snadno lze dostat bPP psa na FCI papiry - opravdu nechapu proc tohle všechno...

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Sob 27.10.2018 7:00

K práci s bPP psami. Venujem sa psom veľa hodín denne, ale keby som nemala méty -skúšky a súťaže, tak by som skončila pri nejakej chôdzi "pri mne" a zostaň. V reálnom živote viac od psa nepotrebujem. Teda k zachraňovaniu ľudí áno, ale aj to je bez skúšok nereálne.

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Sob 27.10.2018 10:54

Ako som otvorila df, toto mi zdvihlo tlak. Mozno niekto potrebuje odstranit konkurenciu. :nwm:

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Sob 27.10.2018 17:40

joj.
ja viem, že ste to už všetci počuli, ale... keby toto dali do pléna pol roka dozadu, tak si tu joycu ani nevezmem, lebo tieto nervy nemám za potreby.
teraz mám úplne čerstvé šteňa, ktoré som si brala na športy, ale práve v čase, keď sa mi ho podarí pripraviť na skúšky, už na žiadne nebudeme môcť ísť??? :nwm:
toto beriem veľmi osobne.
a teda rozhodne sa nepovažujem za podporovateľa množenia, mala som PP psa, pretekala som s PP psom, budem mať PP psa a (ak život dá) budem pretekať s PP psom. ale keď mám doma aj toho kríženca a je šikovný, tak mi príde NESPRAVODLIVÉ sa mu nevenovať a nedať mu šancu!

logical fallacies, ktoré som našla v argumentoch, ktoré odzneli:
1. ad mládež: mládež do 18 rokov má výnimku neobmedzene, takže argument "čo keď má decko prvého psa a je bez PP a začne s ním niečo robiť", je irelevantný.
relevantná otázka: čo bude, keď decko prekročí 18 rokov; čo bude, keď bude pes šikovný a posunie sa ďalej... a čo bude, keď PP pes bude naprd. lebo aj to ma serie. keď si beriem psa z útulku, tak preto, že ma niečím zaujal. keď si beriem PP šteňa, je to lotéria a môžem sa tak akurát modliť, že bude mať tie vlohy, čo mi (ne)sľúbili... a keď je ten PP pes naprd, tak sa nebudem nikomu diviť, že si radšej vezme odrastenejšieho kríženca, ktorý ukazuje väčší potenciál. ale riešenie tohoto problému nie je zákaz krížencov, ale skvalitnenie PP chovu.

2. ASKA nie je pod ZŠK. ASKA nie je ani priamo pod FCI. ASKA je pod SKJ.

3. do kelu, je to SLOVENSKÁ = na slovensku, KYNOLOGICKÁ = zastrešuje kynologické aktivity, JEDNOTA = je to jediná strešná organizácia svojho druhu.
budú to musieť premenovať asi, napríklad na Slovenské organizáciu pre čistokrvné psy alebo dačo :ach:

Lindchen píše:Napr. zrovna jeden útulkáč je v SR v OB3 hádam najlepší...

aj keby nie najlepší, tak určite najviac maká, a je snáď najväčšia motivácia – pre všetkých zúčastnených...

a keď sa už bavíme o OB psoch bPP... rozhodcovia OB na slovensku začínali s:
1. –
2. kríženka
3. kríženka a PP NO (už nerozhodcuje)
4. (nemám info)
5. labrador bPP
6. BoC bPP (hospitant)

edit: a nie, nerobila by som to, keby som nemohla chodiť na preteky. lebo... to čo je za blbosť? celá pointa skúšobáku je definovať veci, ktoré treba na súťaž, skúšky. umelé priority, umelé pravidlá. ak ťa nikto neskontroluje, prečo by si to robil??
načo by som učila psa behať ku kužeľu, aby som ho potom poslala po smerový aport? pche. aportoval by paličky akurát tak. a obiehal stromy. a predvádzal triky za piškóty.

na športe je super ten kolektív. meranie si síl. pilovanie detailov. overenie si, či ste to urobili dobre, na skúškach.
a nie, keď nechodíš na skúšky, :kak: vieš. na dvore je každý majster sveta. vždy máš pocit, že tvoj pes všetko vie a všetko máte zvládnuté, až kým to nerobíte "naostro". keby som nechodila na skúšky tak neviem, čo nám nejde a na čom treba pracovať. a kebyže to neviem, tak si myslím, že to vieme skvele. a keďže to už vieme skvele, tak nemá zmysel trénovať furt to isté. takže nie, už by som sa tomu asi nevenovala. nemala by som potrebu to doučiť, pilovať detaily, keby som to nemala nabudúce predviesť znova a potvrdiť si, ako sme sa zlepšili.
Offtopic: a v živote by ma ani len nenapadlo, že prechody medzi cvikmi sú tá najťažšia vec na svete.

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Sob 27.10.2018 19:01

Ja len poznamku, ze ta mladez ma vynimku len o rok dlhsie, inak to plati rovnako...

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Sob 27.10.2018 19:22

máš pravdu. nejak veľmi zle je to napísané... veď tie jednotlivé body si odporujú...

bod 4 je úplne zbytočný, pretože od toho dátumu už dospelí s krížencami nesmú štartovať (podľa bodu 1), takže sa ich to netýka, a mládež podľa bodu 6 aj tak nemôže s krížencom štartovať vo vyššej než základnej kategórii. a bod číslo 5 je úplne zbytočný, lebo hovorí presne to isté, ako bod 4, iba má iný dátum :nwm:

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Ned 28.10.2018 9:42

Som si precitala viacere fb diskusie a celkom mi je smutno z toho.

"Nech si idu robit skusky do svojich sranda organizacii" - nuz, aby to tak naozaj casom nebolo. Ze si tymto najprv ZSK, ale vraj su podobne nalady aj v inych statoch tak mozno casom cela FCI, nasilne vybuduje konkurenciu. A ja tej konkurencii budem silno drzat palce :hi:

Inak Obedience je pod FCI uz odjakziva? Si pamatam jak sa ten sport vymedzoval silne, ze je pre uplne kazdeho, ze neni problem krizence, a teraz pride ZSK a drb, chcu to zrusit - a vlastne na MR uz aj zrusili :ua:
Odoslať odpoveď