Switch to full style
Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.
Odoslať odpoveď

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Str 24.10.2018 18:42

to ale znamena ze tam je niekde problem a treba to riesit? preco sa ine sporty viac rozbiehaju a OB nie? :oo:

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Str 24.10.2018 18:43

Ľudia, vy čítate? Ja tu rozoberám čosi úplne iné.

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Str 24.10.2018 18:46

mozno som to mala dat do OT, bolo to len k tomu tvojmu komentu

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Str 24.10.2018 18:49

Aha, no riešiť áno, jasné. Takéto "riešenia" športu ublížia. Ale netvárme sa, ako všetci teraz idú pretekať a keď nemôžu, tak pes bude pomaly na reťazi. Nie, život ide ďalej a je dosť aktivít a možnosť zriadiť si iné organizácie, to je všetko.
ŽSK nech si svoj návrh zdôvodní a nesie dôsledky na svojom fungovaní.

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Str 24.10.2018 18:51

Linda, a čo by akože riešilo to prechodné obdobie? Žeby som sa akože mala prichystať na to, že o pár rokov môžem na MSR v dogdancingu škrtnúť štvrtinu startovky, lebo o 5 rokov už by to bolo ok? Že záprahy asi ani nemôžu mať MSR, lebo keby škrtli všetky ESP, čo im zostane? Je tam napísané všetky msr, čiže všetky msr vo všetkých kynologických športoch.
Snažîme sa tu roky motivovať ľudí a mládež, aby niečo robili so psami, a oni by mali najvyššiu motiváciu OBZ, agility A1 alebo F1 v dogdancingu. Akože díki...
Tak či tak, smernica neprejde, pretože nemá nijakú oporu o nič. Ani logickú, ani právnu. Ani žsk zdôvodňovať nebude. Chceli to potichu, odpoveď majú hlasno.

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Str 24.10.2018 18:54

Tak mne to vadi prave preto - ze si tym ZSK reze vetvu pod zadkom, a reze ju hlavne mojim oblubenym sportom.

Ked zakaze ludom startovat, bude menej ludi co by startovali - a ked bude menej ludi, bude menej pretekov a akcii na ktorych by som mohla startovat ja.
A ked prinutia ludi s krizencami najst si iny sport, tak sa najskor k tomu mojmu uz nevratia ani s druhym psom ktory uz bude mat PP. Lebo ak ich nadchol iny sport druhy pes bude najskor k nemu, nie "juchu a tak TERAZ si uz kupim toho znackoveho psa aby som mohol robit ten sport ktory neviem ci je vobec fajn, ale bez znackoveho psa som nemohol"

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Str 24.10.2018 18:58

A všetky tieto športy ŽSK združuje? :nwm: Ako na ne môžu mať vplyv, ak ich nezdružuje? Pokiaľ to teda navrhuje SKJ-čke ako nejaký iniciatívny zlepšovák, tak o čom? Však to stojí na vode a je to dosť trápne.

Ale stojím si za svojim, považujem za pochopiteľné aj logické, ak by organizácia zastrešujúca čistokrvné psy organizovala čistokrvné preteky so zadaním tituly CACI-neviem čo - tým myslím FCI. Pokiaľ je to výhradne z kuchyne ŽSK, tak, neviem no, zasmiať sa? :nwm:

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Str 24.10.2018 19:09

K tomu prechodnému obdobiu, to sa netýkalo ŽSK v tomto kontexte.

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Str 24.10.2018 19:10

vavrena píše:Linda, a čo by akože riešilo to prechodné obdobie? .


pro toho kterého konkretniho psa? Velmi mnoho :yes:
a zpravidla se to tak dela -podobne zmeny -napr. zakaz kupirace. krom Polska, kde to udajne udelali z roku na rok -všude jinde vyhlasili prechodne obdobi, kdy se stále s kupirakama da něco delat -a to az do veku, kdy jsou z nich seniori…
pro nove narozena stenata to vždycky plati :yes:

vavrena píše:Tak či tak, smernica neprejde, pretože nemá nijakú oporu o nič. .


kez bys mela pravdu...

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Str 24.10.2018 19:25

Offtopic: Elfinka, polovnictvo nie je (len) o tom, ze pes ide do priameho kontaktu so zivym zvieratom, moze zviera vystopovat, hlasit. Nedostatocne pripraveny moze byt aj pes s PP, aky je v tom rozdiel? Bez spravenej skusky sa pes nesmie zucastnovat polovaciek, co tam po tom aky ma povod, ked by mal skusku a bol by tak na polovacku spravne pripraveny

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Str 24.10.2018 19:34

Offtopic: Neviem ako prebiehaju polovnicke skusky.
Ale tie sportove - Fido je tiez "pracovny", ma na to papier a obranar teda fakt neni a nikdy nebude. Akurat u nas je to sranda a nikomu neublizi ze by z toho rukavu realne spadol.
A aky je to rozdiel? Tie psy polovnych plemien by mali mat nejake predpoklady na tu pracu. Nie ze vezmem hovawarta nejak s nim upatlem na desiaty pokus skusku a hura na polovacku.
Za mna polovnictvo, narozdiel od sportov pre nasu zabavu potrebuje viac respektu k celej veci. Neni to len hura aktivita. Ked sa tomu chcem naozaj venovat, tak by som mal v prvom rade vybrat psa, ktory ma geneticke predpoklady robit to co ma.

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Str 24.10.2018 19:38

Offtopic: Na pasenie sa tiež využívajú len PP psy? Vidieť aj kadejaké hajčiare, pokrížené psy, čo makali. Neviem, ako to chodí. Tam to asi nie je regulované, či?

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Str 24.10.2018 19:38

Sorry baby, ale poľovníctvo sem vôbec neberte, poľovníctvo je predsa zvlášť kategória a nepatrí sem...

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Str 24.10.2018 20:04

Lindchen píše:Offtopic: Na pasenie sa tiež využívajú len PP psy? Vidieť aj kadejaké hajčiare, pokrížené psy, čo makali. Neviem, ako to chodí. Tam to asi nie je regulované, či?

áno, využívajú , len zase, jedna vec je prax a druhá skúšky, a šport, tam si to zase regulujú organizátori. Ale v práci mi je to jedno, hlavne nech to robí.

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Str 24.10.2018 20:07

Lindchen píše:Offtopic: Na pasenie sa tiež využívajú len PP psy? Vidieť aj kadejaké hajčiare, pokrížené psy, čo makali. Neviem, ako to chodí. Tam to asi nie je regulované, či?


v CR baba od kelpii realne pasie s krizencom myslim maliny a borderky, zviera je odniekial zo SK utulku a pasie. tie slovenske akoze pastierske psy pasu tak po svojom, maju naucene uz asi po generacie co maju robit, ci tam je nejaky instinkt :nwm:
Odoslať odpoveď