Switch to full style
Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.
Odoslať odpoveď

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Pon 11.02.2019 8:17

Shel-chan píše:to nemáte len pri nároďáku...

A nielen na SK a obcas taky rozhodca piska aj MS :smile:

Inak teda, pridat skusky pre zaciatocnikov neni nutne zle, u nas mame ZOP a ZZO co su lahucke skusky a kopa zaciatocnikov tak ma co robit a ma priestor pricuchnut ku kynologii. Na SK to dost chybalo, ze zaciatocnik spravi s vyplazenym jazykom BH a ma ist rovno do trojoddieloviek ktore su uplne mimo jeho schopnosti.

Ale teda, mal by take skusky pridat taky klub/skusobak, aby sa na ne ten zaciatocnik aj rozumne daleko od domu dostal, nie klub co ma 2 rozhodcov a 5 pretekov za rok na celu krajinu.

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Štv 04.04.2019 13:21

Ako táto sprostosť pokračuje v praxi? PS: To znamená, že aj všetky plemená neuznané FCI majú utrum?

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Pia 05.04.2019 12:05

aj mna to zaujima... mam velmi sikovnych ludi s bPP a s krizencami, asi im ani nemusim hovorit, ze existuje dake OB, co..? ci ako to vlastne je?

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Pia 05.04.2019 12:09

wer, môžeš, len nasmeruj na SKO, dá sa pretekať cez nás. Gró ľudí aj tak prešlo tam.

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Pia 05.04.2019 12:18

wer píše:aj mna to zaujima... mam velmi sikovnych ludi s bPP a s krizencami, asi im ani nemusim hovorit, ze existuje dake OB, co..? ci ako to vlastne je?

OBZ si zlozit mozu - a na dalsie musia do Brna (ofiko OB) alebo SKO.

A inak vysledok? V Brne su tuto jar 2 nove preteky oproti minulej. Asi sa budem musiet Darth Vaderovcom podakovat :heh:

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Pia 05.04.2019 14:21

Puk píše:Ako táto sprostosť pokračuje v praxi? PS: To znamená, že aj všetky plemená neuznané FCI majú utrum?



Nie, neuznané plemená normálne môžu súťažiť.


Zatiaľ v praxi na pretekárskych pľacoch utrpeli najmä oficiálne OB preteky, lebo väčšina ľudí (v počte momentálne cca 35) si založilo nový klub SKO, a zajtra majú prvú akciu s prihlásenými neviem, tuším 30 ľuďmi? (na ofici OB minulý mesiac bolo 7 ľudí).

A zvyšok, ešte vlastne smernica neplatí. na zatiaľ iba spod UKK vylúčili Racing Hounds, lebo organizujú ME pre nechrty (a zúčastniť sa tam môžu aj nePP psy), Dogfrisbee Club, lebo ich predseda sa neslušne vyjadril o smernici na facebooku, Dogdancing Clubu zamietli pozvanie do FCI komisie dogdancinu, koordinátor BVK odstúpil z funkcie, agility majú zo smernice výnimku, musheri nespadajú pod SKJ a časť záchranárov tiež nie.

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Pia 05.04.2019 17:41

vavrena píše:
Puk píše:Ako táto sprostosť pokračuje v praxi? PS: To znamená, že aj všetky plemená neuznané FCI majú utrum?



Nie, neuznané plemená normálne môžu súťažiť.



Počkaj - ak FCI neuznáva nejaké plemeno, to znamená, že mu nevydáva papiere (PP) a tým pádom dostáva štatút bPP. Alebo to zle chápem? Mňa v podstate zaujímajú trojodielové skúšky a preteky. Tie pískajú len rozhodcovia ZŠK a teda sú pod priamou direktívou SKJ. Zažili ste nejaké oficiálne preteky usporiadané pod záštitou SKJ, kde by pravidlo s výlukou bPP neplatilo a akcia sa uskutočnila?

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Pia 05.04.2019 19:51

Na Majstrovstva sveta FCI v agility nemozu ist neuznane plemena (napr. taky patterdale) tak ako to je teda?

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Pia 05.04.2019 20:10

Puk píše: ak FCI neuznáva nejaké plemeno, to znamená, že mu nevydáva papiere (PP) a tým pádom dostáva štatút bPP.


ale to není pravda.
chodsky pes je neuznane plemeno a PP ma od FCI, vystavuji v X. skupine a normalne se ucastni vseho deni krom titulu cacib -ten nemůže mit :nwm:

ale plemeno patterdale o uznani pod FCI nestoji -tj. nepatri mezi neuznana plemena fci

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Pia 05.04.2019 23:11

X. asi nemyslis desiatu skupinu?
Teda myslis, ze na chodskeho psa pozeraju inak nez na patterdala? Nie som si ista ci mohol doteraz nastupit na sampionat v agility aj chodsky pes, podla mna nie. :nwm:

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Sob 06.04.2019 6:41

Elis, myslíš patterdale teriéra? Veď ten sa normálne vystavuje na FCI výstavách a patrí medzi neuznance. Ružovci majú už D vrh odchovaný pod FCI. :nwm:

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Sob 06.04.2019 7:09

mate pravdu - patterdal je to same, co chodak. zatím neuznane.
Offtopic: nevim, proc si pamatuju, ze nestali o schvaleni fci

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Sob 06.04.2019 14:49

Offtopic: Elis, to su tusim leopardi, co nestoja o uznanie.

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Sob 06.04.2019 15:07

Offtopic: leopardov som urcite stretla na vystave FCI, boli po chodakoch :smile: v CR teda, myslim ze to ma kazda krajina inak, tu zas prezmenu neuznavaju biewerov a v SK tusim ano.
Ale kto urcite netuzi po uznani su piti :heh:

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Sob 06.04.2019 17:28

Offtopic: Jo ja viem, ze sa leopardi vystavuju na FCI vystavach :smile: Su neuznanci, tak ako chodak, krysky atd., ale mam pocit, ze niekto od leopardov mi hovoril, ze oni ani nestoja o to, aby uznani boli. Oni maju ten svoj NALC a je im dobre :lol:
Odoslať odpoveď