Switch to full style
Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.
Odoslať odpoveď

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Pon 28.01.2019 18:59

[quote="vavrena"]V 2005- 2007 SVV3 Blanka Moreová s bez PP. Vraj to bol neskôr "škandál," a niektorí sa "sťažovali," že prečo ju nechali vyhrať. Sa hovorí po fb. /quote]

Minimálne dva z týchto titulov som jej odpískal ja. Za každým bodom si stojím. Jednoducho - nikto nebol lepší. A fakt si nepamätám, žeby sa vtedy niekto nad tým pozastavoval. Situácia vtedy bola taká, ža ak nároďák v tejto podobe mal ostať zachovaný, bolo to normálne rozhodnutie. Neskôr sa vyhlasovali Majstrovstvá Slovenska nemeckých ovčiakov v SVV3. Pripustené boli ale aj ostatné plemená. A v Štrbe po poslušnosti a obranách viedla Michaela Kolářová (myslím, že sa volala tak) s labíkom. A ja som sa škodoradostne tešil, ako majstrovstvá NO vyhrá labík. Už som videl octové ksichty našej vrchnosti a patrične by som si ich vychutnal. Žiaľ, labík bol starší a stopu už nedal. Škoda.

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Pon 28.01.2019 18:59

[quote="vavrena"]V 2005- 2007 SVV3 Blanka Moreová s bez PP. Vraj to bol neskôr "škandál," a niektorí sa "sťažovali," že prečo ju nechali vyhrať. Sa hovorí po fb. /quote]

Minimálne dva z týchto titulov som jej odpískal ja. Za každým bodom si stojím. Jednoducho - nikto nebol lepší. A fakt si nepamätám, žeby sa vtedy niekto nad tým pozastavoval. Situácia vtedy bola taká, ža ak nároďák v tejto podobe mal ostať zachovaný, bolo to normálne rozhodnutie. Neskôr sa vyhlasovali Majstrovstvá Slovenska nemeckých ovčiakov v SVV3. Pripustené boli ale aj ostatné plemená. A v Štrbe po poslušnosti a obranách viedla Michaela Kolářová (myslím, že sa volala tak) s labíkom. A ja som sa škodoradostne tešil, ako majstrovstvá NO vyhrá labík. Už som videl octové ksichty našej vrchnosti a patrične by som si ich vychutnal. Žiaľ, labík bol starší a stopu už nedal. Škoda.

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Sob 09.02.2019 23:13

Na oficiálnej stránke SKJ
http://www.skj.sk/phpmenu.php?s=41
je uvedená a od 1. 1. 2019 platná
Smernica pre udeľovanie titulu „Majster Slovenskej republiky“ a výcvikovej značky, respektíve výcvikovej licencie v športových kynologických odvetviach.
http://www.skj.sk/documents/SMERNICA_SK ... ter_SR.pdf


wer:
ja tychto svv-ckarov proste nechapem. uroven 0

ako vraví jeden z prispievateľov na DF kritizovať je ľahko, vezmi vodítko a psa a postav sa na pľac /SVV3,SPO,SPS/ ukaž čo si dokázal -a. Tým" pľacom" myslím nie domáci cvičák , s domácim šlapačom stopy a s domácim figurnatom.
Tak jedinec , ktorý má na preteku úspešne absolvovanú SVV3 nemôže byť uroveň 0 :pac: :pac: :pac: :pac:

Nie všetci, ktorí nastúpia na pretek podľa IGP3 urobia vždy limit, čiže podľa Teba sú aj neúspešní účastníci IGP3 "úroveň 0" :ahoj: :ahoj: :ahoj:

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Ned 10.02.2019 5:03

Offtopic: Ano, vzdy sa moze "nieco" stat, ale u nas ta uroven tychto pretekov je velmi, velmi slaba a to uz dlhodobo. To mna osobne odradza. Staci nazriet k susedom a tam je to hned o niecom inom... Takze ono sa to asi da.
Mozno treba len zmenit metodiku nacviku... A nielen pretekat. :smile:
A jasne, plati aj pre IGP. :nwm: ak ma niekto 60 bodov z discipliny, je mi to podozrive. S nedorobenymi cvikmi nema co psovod liezt na skusky, toboz preteky. Potom sa uz tej 60tky nezbavi tak lahko.


A aby sme zostali v teme a pri tom, o com som primarne hovorila - myslis, ze by bolo v poriadku nezadat titul bezpapierakovi a zadat ho psovi s PP, ktory anilen nesplnil limit :otaznik:

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Ned 10.02.2019 11:31

wer píše:Offtopic: o.

A aby sme zostali v teme a pri tom, o com som primarne hovorila - myslis, ze by bolo v poriadku nezadat titul bezpapierakovi a zadat ho psovi s PP, ktory anilen nesplnil limit :otaznik:


Wer, podľa mňa všetko záleží na kritériách zadávania titulu. A tie kritériá by mali byť jasné ešte pred začiatkom Majstrovstiev. Lenže to by panstvo vo vedení muselo nejaké kritériá vymyslieť a vydať a nie riešiť ten problém až vtedy keď je a keď je to priamo na tvári miesta. Myslím, že pokiaľ sa jedná o titul Majstra Slovenska, prináleží najlepšej slovenskej dvojici v bodovom hodnotení, bez rozdielu, či je BPP, alebo s PP. A hoci by pred ním bolo aj 5 zahraničných dvojíc, ten titul by mala dostať slovenská dvojica, keďže sa jedná o M SK. A limit, alebo nie limit - niekedy sa to otočí tak, že ani nevieš. Pamätám si vylučovačky v Jasení IPO 3, limit na stope splnil jediný pretekár... K hodnoteniu úrovne SVV3 v ČR a na SK by bola dlhá debata. Je to dané stavom kynológie v oboch štátoch, prístupom ľudí, a v neposlednom rade záujmom a podporou vrchnosti k danému SP. My sa u nás stále len hráme na pretvárku. Ale to je na dlhú debatu...

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Ned 10.02.2019 11:45

[quote="wer"][ot]Ano, vzdy sa moze "nieco" stat, ale u nas ta uroven tychto pretekov je velmi, velmi slaba a to uz dlhodobo./quote]

wer, nemohla by to byť méta pre Teba : nastúpim, dám to za 290 a všetkým tým sračkárom ukážem? Nie, nerobím si srandu, možno by to bola pre ostatných inšpirácia... :no:
Inak, na rovinu : trend je neustále zľahčovať úroveň, rozkladať skúšky na jednotlivé oddiely a tie potom uznávať ako samostatnú skúšku. SVV3 je skúška pomerne náročná na oba konce vodítka, skutočne treba ku nej nielen dobrého psa, ale aj psovoda, ktorý to chce "robiť" s perspektívou niekoľkých rokov. Nie je to skúška, kde sa od predchádzajúceho stupňa skúšky pridá k stope 100 krokov, k poslušnosti jeden cvik a k zadržaniu 20 metrov... Prečo by sa teda mal psovod venovať pol dňa výcviku, keď sa v inom smere dopracuje ďalej s menšou námahou? Navyše, nie je sa s kým porovnať, nie je sa pomaly kde porovnať, nie je záujem? A tak to čo "dosiahne" stačí... Jasné, výhovorka to nie je! Ale tieto vrcholovky podľa NSP sú už pár rokov vymierajúci dinosaurus. A nepomôže nič, pokiaľ samotní psovodi nebudú mať záujem. Len zlé je to, že už pomaly kopa ľudí ani nevie nieže ako sa k takej skúškwe dopracovať, ale ani ju nikdy nevidela. A musím povedať, že aj väčšina rozhodcov, ktorí ju dnes posudzujú je nieže sama so svojim psom nespravila ale mnohí ju prvý krát videli vtedy, keď ju posudzujú...

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Ned 10.02.2019 12:23

Puk píše:A nepomôže nič, pokiaľ samotní psovodi nebudú mať záujem


bohužel si myslim, ze ten zajem rust nebude :nwm:
vlozena namaha do tehle zkousek v podstate nikdy neodpovida vysledku - nedoceni to nikdo, co je s tim práce -i na te 70kove urovni :no:
jako ne, ja si nestezuji -jen ze to u tech pracaku i chapu, ze o to nestoji.
ono to zamrzi i u tech exotu.

Offtopic: ze jsem tri roky zavodila v ZVV3 - na to nikdo "neslysi". Ale to, ze ma cubina IPO3 a IPO-FH -to je jiné zaklinadlo :ua:
a ja ani nemuzu prozradit, ze to IPO a FH-cka je jen pridana hodnota pripravy -na narodak.

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Ned 10.02.2019 13:07

Puk, v podstate si si odpovedal a elis to zhrnula. Vela namahy a nic z toho. Nie je sa kam posunut, s kym porovnavat, ani kde pretekat, nema to cveng ani doma uz, nieto v zahranici... Je tu jeden pretek, na ktorom ani limit vlastne netreba.
A k tym titulom - chapem, ak titul zadava suchno, ze by ho nemal ziskat bezpapierak a ani taka malina, ale teda limit by fakt mohol byt podmienkou. Inak je to len hanba proste - ved ani skusku by nezlozil, tak ako moze mat titul podla nej.. :nwm: Ja by som taky pohar ani nechcela :joint: a plati to aj pre svv1, ipo1, ci 3 - a to na viacerych pretekoch sa pohare rozdavaju "len tak"... Ocenenia by mali ziskat len ti, co splnili limit - si myslim

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Ned 10.02.2019 15:18

Puk píše:trend je neustále zľahčovať úroveň, rozkladať skúšky na jednotlivé oddiely a tie potom uznávať ako samostatnú skúšku.

a o OBZ-A, OBZ-B a OBZ-C ste už počuli? :joint:

Puk píše:A musím povedať, že aj väčšina rozhodcov, ktorí ju dnes posudzujú je nieže sama so svojim psom nespravila

to nemáte len pri nároďáku...

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Ned 10.02.2019 21:26

Wer - chápem, OK.
Shel - áno, rozložíme, zjednodušíme a potom, keď všetci schytajú stovku, tak postupne k posúdeniu pridáme k jednému rozhodcovi, ktorý to posudzuje ďalších troch. Jedne si bude všímať, či psovod nežmurká v nevhodnej chvílke, druhý bude bodovať umelecký dojem a tretí pri nástupe skontroluje, či má psovod správne zaviazané tenisky... A pritom stačí urobiť presný opak : nie zľahčovať, ale sťažiť podmienky, aby sa fakt ukázali dobré psiská a nielen "šikovní" psovodi...

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Ned 10.02.2019 22:41

Offtopic: to nie je vôbec vtipné, na OB už boli niektorí psovodi upozornení, že nemajú nosiť sukňu alebo že musia byť obutí...

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Ned 10.02.2019 22:44

Offtopic: WTF? Nemyslíš vážne :pac:
Shel, kde sa viac dočítam o tom A,B,C? :smile:

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Ned 10.02.2019 22:46

Aris píše:Offtopic: WTF? Nemyslíš vážne :pac:
Shel, kde sa viac dočítam o tom A,B,C? :smile:


http://www.dog-obedience.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=27:skusobny-poriadok-obedience-komplet-&catid=30:skuobne-poriadky&Itemid=37

Shel, si robis prdel dufam :oo:

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Ned 10.02.2019 22:49

Shel-chan píše:Offtopic: to nie je vôbec vtipné, na OB už boli niektorí psovodi upozornení, že nemajú nosiť sukňu alebo že musia byť obutí...


tak ono když rozhodci piska OB bosky -to je taky sila :angel:

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Ned 10.02.2019 22:58

Puk píše: A pritom stačí urobiť presný opak : nie zľahčovať, ale sťažiť podmienky, aby sa fakt ukázali dobré psiská a nielen "šikovní" psovodi...


je to cele poplatne tehle době, spolecnosti. tezke ukoly se nehodi zadavat :ua:

Offtopic: jsem strasne, strasne zvedava na ten letosek a hodnoceni podle noveho radu. v cem teda vlastne chteji přitvrdit, když zkusebak se nezmenil.
nechteji videt zadnou pridanou hodnotu "pry" -co si lidi navymysleli za ty roky, aby 100b bylo ještě vice 100b.
ale pak teda netusim, jak oddeli ty nejlepší.
nedava to cele smysl.
Odoslať odpoveď