Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťažiach

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Puk » Pon 28.01.2019 17:59

[quote="vavrena"]V 2005- 2007 SVV3 Blanka Moreová s bez PP. Vraj to bol neskôr "škandál," a niektorí sa "sťažovali," že prečo ju nechali vyhrať. Sa hovorí po fb. /quote]

Minimálne dva z týchto titulov som jej odpískal ja. Za každým bodom si stojím. Jednoducho - nikto nebol lepší. A fakt si nepamätám, žeby sa vtedy niekto nad tým pozastavoval. Situácia vtedy bola taká, ža ak nároďák v tejto podobe mal ostať zachovaný, bolo to normálne rozhodnutie. Neskôr sa vyhlasovali Majstrovstvá Slovenska nemeckých ovčiakov v SVV3. Pripustené boli ale aj ostatné plemená. A v Štrbe po poslušnosti a obranách viedla Michaela Kolářová (myslím, že sa volala tak) s labíkom. A ja som sa škodoradostne tešil, ako majstrovstvá NO vyhrá labík. Už som videl octové ksichty našej vrchnosti a patrične by som si ich vychutnal. Žiaľ, labík bol starší a stopu už nedal. Škoda.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Puk » Pon 28.01.2019 17:59

[quote="vavrena"]V 2005- 2007 SVV3 Blanka Moreová s bez PP. Vraj to bol neskôr "škandál," a niektorí sa "sťažovali," že prečo ju nechali vyhrať. Sa hovorí po fb. /quote]

Minimálne dva z týchto titulov som jej odpískal ja. Za každým bodom si stojím. Jednoducho - nikto nebol lepší. A fakt si nepamätám, žeby sa vtedy niekto nad tým pozastavoval. Situácia vtedy bola taká, ža ak nároďák v tejto podobe mal ostať zachovaný, bolo to normálne rozhodnutie. Neskôr sa vyhlasovali Majstrovstvá Slovenska nemeckých ovčiakov v SVV3. Pripustené boli ale aj ostatné plemená. A v Štrbe po poslušnosti a obranách viedla Michaela Kolářová (myslím, že sa volala tak) s labíkom. A ja som sa škodoradostne tešil, ako majstrovstvá NO vyhrá labík. Už som videl octové ksichty našej vrchnosti a patrične by som si ich vychutnal. Žiaľ, labík bol starší a stopu už nedal. Škoda.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod ivanpa » Sob 09.02.2019 22:13

Na oficiálnej stránke SKJ
http://www.skj.sk/phpmenu.php?s=41
je uvedená a od 1. 1. 2019 platná
Smernica pre udeľovanie titulu „Majster Slovenskej republiky“ a výcvikovej značky, respektíve výcvikovej licencie v športových kynologických odvetviach.
http://www.skj.sk/documents/SMERNICA_SK ... ter_SR.pdf


wer:
ja tychto svv-ckarov proste nechapem. uroven 0

ako vraví jeden z prispievateľov na DF kritizovať je ľahko, vezmi vodítko a psa a postav sa na pľac /SVV3,SPO,SPS/ ukaž čo si dokázal -a. Tým" pľacom" myslím nie domáci cvičák , s domácim šlapačom stopy a s domácim figurnatom.
Tak jedinec , ktorý má na preteku úspešne absolvovanú SVV3 nemôže byť uroveň 0 :pac: :pac: :pac: :pac:

Nie všetci, ktorí nastúpia na pretek podľa IGP3 urobia vždy limit, čiže podľa Teba sú aj neúspešní účastníci IGP3 "úroveň 0" :ahoj: :ahoj: :ahoj:
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod wer » Ned 10.02.2019 4:03

Offtopic: Ano, vzdy sa moze "nieco" stat, ale u nas ta uroven tychto pretekov je velmi, velmi slaba a to uz dlhodobo. To mna osobne odradza. Staci nazriet k susedom a tam je to hned o niecom inom... Takze ono sa to asi da.
Mozno treba len zmenit metodiku nacviku... A nielen pretekat. :smile:
A jasne, plati aj pre IGP. :nwm: ak ma niekto 60 bodov z discipliny, je mi to podozrive. S nedorobenymi cvikmi nema co psovod liezt na skusky, toboz preteky. Potom sa uz tej 60tky nezbavi tak lahko.


A aby sme zostali v teme a pri tom, o com som primarne hovorila - myslis, ze by bolo v poriadku nezadat titul bezpapierakovi a zadat ho psovi s PP, ktory anilen nesplnil limit :otaznik:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Puk » Ned 10.02.2019 10:31

wer píše:Offtopic: o.

A aby sme zostali v teme a pri tom, o com som primarne hovorila - myslis, ze by bolo v poriadku nezadat titul bezpapierakovi a zadat ho psovi s PP, ktory anilen nesplnil limit :otaznik:


Wer, podľa mňa všetko záleží na kritériách zadávania titulu. A tie kritériá by mali byť jasné ešte pred začiatkom Majstrovstiev. Lenže to by panstvo vo vedení muselo nejaké kritériá vymyslieť a vydať a nie riešiť ten problém až vtedy keď je a keď je to priamo na tvári miesta. Myslím, že pokiaľ sa jedná o titul Majstra Slovenska, prináleží najlepšej slovenskej dvojici v bodovom hodnotení, bez rozdielu, či je BPP, alebo s PP. A hoci by pred ním bolo aj 5 zahraničných dvojíc, ten titul by mala dostať slovenská dvojica, keďže sa jedná o M SK. A limit, alebo nie limit - niekedy sa to otočí tak, že ani nevieš. Pamätám si vylučovačky v Jasení IPO 3, limit na stope splnil jediný pretekár... K hodnoteniu úrovne SVV3 v ČR a na SK by bola dlhá debata. Je to dané stavom kynológie v oboch štátoch, prístupom ľudí, a v neposlednom rade záujmom a podporou vrchnosti k danému SP. My sa u nás stále len hráme na pretvárku. Ale to je na dlhú debatu...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Puk » Ned 10.02.2019 10:45

[quote="wer"][ot]Ano, vzdy sa moze "nieco" stat, ale u nas ta uroven tychto pretekov je velmi, velmi slaba a to uz dlhodobo./quote]

wer, nemohla by to byť méta pre Teba : nastúpim, dám to za 290 a všetkým tým sračkárom ukážem? Nie, nerobím si srandu, možno by to bola pre ostatných inšpirácia... :no:
Inak, na rovinu : trend je neustále zľahčovať úroveň, rozkladať skúšky na jednotlivé oddiely a tie potom uznávať ako samostatnú skúšku. SVV3 je skúška pomerne náročná na oba konce vodítka, skutočne treba ku nej nielen dobrého psa, ale aj psovoda, ktorý to chce "robiť" s perspektívou niekoľkých rokov. Nie je to skúška, kde sa od predchádzajúceho stupňa skúšky pridá k stope 100 krokov, k poslušnosti jeden cvik a k zadržaniu 20 metrov... Prečo by sa teda mal psovod venovať pol dňa výcviku, keď sa v inom smere dopracuje ďalej s menšou námahou? Navyše, nie je sa s kým porovnať, nie je sa pomaly kde porovnať, nie je záujem? A tak to čo "dosiahne" stačí... Jasné, výhovorka to nie je! Ale tieto vrcholovky podľa NSP sú už pár rokov vymierajúci dinosaurus. A nepomôže nič, pokiaľ samotní psovodi nebudú mať záujem. Len zlé je to, že už pomaly kopa ľudí ani nevie nieže ako sa k takej skúškwe dopracovať, ale ani ju nikdy nevidela. A musím povedať, že aj väčšina rozhodcov, ktorí ju dnes posudzujú je nieže sama so svojim psom nespravila ale mnohí ju prvý krát videli vtedy, keď ju posudzujú...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Elis » Ned 10.02.2019 11:23

Puk píše:A nepomôže nič, pokiaľ samotní psovodi nebudú mať záujem


bohužel si myslim, ze ten zajem rust nebude :nwm:
vlozena namaha do tehle zkousek v podstate nikdy neodpovida vysledku - nedoceni to nikdo, co je s tim práce -i na te 70kove urovni :no:
jako ne, ja si nestezuji -jen ze to u tech pracaku i chapu, ze o to nestoji.
ono to zamrzi i u tech exotu.

Offtopic: ze jsem tri roky zavodila v ZVV3 - na to nikdo "neslysi". Ale to, ze ma cubina IPO3 a IPO-FH -to je jiné zaklinadlo :ua:
a ja ani nemuzu prozradit, ze to IPO a FH-cka je jen pridana hodnota pripravy -na narodak.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod wer » Ned 10.02.2019 12:07

Puk, v podstate si si odpovedal a elis to zhrnula. Vela namahy a nic z toho. Nie je sa kam posunut, s kym porovnavat, ani kde pretekat, nema to cveng ani doma uz, nieto v zahranici... Je tu jeden pretek, na ktorom ani limit vlastne netreba.
A k tym titulom - chapem, ak titul zadava suchno, ze by ho nemal ziskat bezpapierak a ani taka malina, ale teda limit by fakt mohol byt podmienkou. Inak je to len hanba proste - ved ani skusku by nezlozil, tak ako moze mat titul podla nej.. :nwm: Ja by som taky pohar ani nechcela :joint: a plati to aj pre svv1, ipo1, ci 3 - a to na viacerych pretekoch sa pohare rozdavaju "len tak"... Ocenenia by mali ziskat len ti, co splnili limit - si myslim
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Shel-chan » Ned 10.02.2019 14:18

Puk píše:trend je neustále zľahčovať úroveň, rozkladať skúšky na jednotlivé oddiely a tie potom uznávať ako samostatnú skúšku.

a o OBZ-A, OBZ-B a OBZ-C ste už počuli? :joint:

Puk píše:A musím povedať, že aj väčšina rozhodcov, ktorí ju dnes posudzujú je nieže sama so svojim psom nespravila

to nemáte len pri nároďáku...
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Puk » Ned 10.02.2019 20:26

Wer - chápem, OK.
Shel - áno, rozložíme, zjednodušíme a potom, keď všetci schytajú stovku, tak postupne k posúdeniu pridáme k jednému rozhodcovi, ktorý to posudzuje ďalších troch. Jedne si bude všímať, či psovod nežmurká v nevhodnej chvílke, druhý bude bodovať umelecký dojem a tretí pri nástupe skontroluje, či má psovod správne zaviazané tenisky... A pritom stačí urobiť presný opak : nie zľahčovať, ale sťažiť podmienky, aby sa fakt ukázali dobré psiská a nielen "šikovní" psovodi...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Shel-chan » Ned 10.02.2019 21:41

Offtopic: to nie je vôbec vtipné, na OB už boli niektorí psovodi upozornení, že nemajú nosiť sukňu alebo že musia byť obutí...
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Aris » Ned 10.02.2019 21:44

Offtopic: WTF? Nemyslíš vážne :pac:
Shel, kde sa viac dočítam o tom A,B,C? :smile:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod kellee » Ned 10.02.2019 21:46

Aris píše:Offtopic: WTF? Nemyslíš vážne :pac:
Shel, kde sa viac dočítam o tom A,B,C? :smile:


http://www.dog-obedience.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=27:skusobny-poriadok-obedience-komplet-&catid=30:skuobne-poriadky&Itemid=37

Shel, si robis prdel dufam :oo:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Elis » Ned 10.02.2019 21:49

Shel-chan píše:Offtopic: to nie je vôbec vtipné, na OB už boli niektorí psovodi upozornení, že nemajú nosiť sukňu alebo že musia byť obutí...


tak ono když rozhodci piska OB bosky -to je taky sila :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Elis » Ned 10.02.2019 21:58

Puk píše: A pritom stačí urobiť presný opak : nie zľahčovať, ale sťažiť podmienky, aby sa fakt ukázali dobré psiská a nielen "šikovní" psovodi...


je to cele poplatne tehle době, spolecnosti. tezke ukoly se nehodi zadavat :ua:

Offtopic: jsem strasne, strasne zvedava na ten letosek a hodnoceni podle noveho radu. v cem teda vlastne chteji přitvrdit, když zkusebak se nezmenil.
nechteji videt zadnou pridanou hodnotu "pry" -co si lidi navymysleli za ty roky, aby 100b bylo ještě vice 100b.
ale pak teda netusim, jak oddeli ty nejlepší.
nedava to cele smysl.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy