Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťažiach

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod vavrena » Ned 28.10.2018 17:58

wer píše:Mne sa napr v agi silno lubi, ze krizence maju svoje vlastne majstraky. :yes: Kludne, nech to vznikne aj v inych sportoch...
A to inak fakt niekto ma taky nazor? Ja som sa stretla viac-menej len s negativnymi reakciami na zmenu (majitelov pp psov)



Aj dogdancing má Open European Champ., a FCI World Champ. Ten FCI býva menší, na Open chodia aj argentíci, japonci, teraz dáka afrika, a prihlášky sú prednostné pre tímy, a potom pre jednotlivcov, ktorí napríklad nemali kvalifikačné kolo vo svojej krajine, a furt je to natrieskané do posledného miesta.



Diskusia pod tým príspevkom na fb ma nemilo prekvapila. :ua:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Shel-chan » Pon 29.10.2018 0:22

vieš čo. jak to teraz čítam, normálne ma prvý raz za 18 rokov napadlo, že si nekúpim psa s PP. z princípu. :nechutne:

nechcem byť v jednom vreci s ľuďmi s takými názormi. občas je výzva vysvetliť laikom, prečo psa s PP a nie bez, prečo nemnožiť, prečo cvičiť... ale toto netuším, ako by som obhájila.
a teda, ani nechcem.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod elfinka » Pon 29.10.2018 8:18

Ja byť organizátorom, tak najbližší ob závod na sk skúsim spraviť pod českým klubom. Nechce ZSK podporovať športy? Okej, poďme hľadať alebo založiť organizáciu ktorá chce.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Elis » Pon 29.10.2018 8:32

to zakape na penezich.

jinak - koukala jsem se do statistik v CR - bPP jsou 1% ze zkouskaru. Tohle vazne neni o sportovce..
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Puk » Pon 29.10.2018 9:43

Shel-chan píše:vieš čo. jak to teraz čítam, normálne ma prvý raz za 18 rokov napadlo, že si nekúpim psa s PP. z princípu. :nechutne: nechcem byť v jednom vreci s ľuďmi s takými názormi.


Shel, ale to je chyba. Netrestáš tým kurvy v SKJ, ale chovateľov (možno práve tých serióznejších) ktorí na tomto chrapúnstve nemajú žiaden podiel. (Prepáč, kúpim si auto, ale nebudem do neho tankovať benzín, ale čúrať do nádrže... :oo:

Elis, celá súčasná kynológia je o tom istom. O tom, čo píšeš... Ostalo len pár fanatikov :nwm:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Elis » Pon 29.10.2018 10:10

tak ja jsem zatím k tomu, ze bych chtěla bPP psa nedospela :lol:

ale zacinam mit opet nechut byt jakkoliv nekde "organizována". Nechci byt tohohle soucasti :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Puk » Pon 29.10.2018 10:55

Elis píše:Nechci byt tohohle soucasti :nwm:


A to ani ja. A chvalabohu už 7 rokov ani nie som. :yes:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod elfinka » Pon 29.10.2018 12:08

Elis píše:ale zacinam mit opet nechut byt jakkoliv nekde "organizována".

Ked zas bez tej organizacie sport nefunguje - minimalne nie nase sporty ktore su postavene na posudeni rozhodcom a nie na stopkach ci inych objektivne meratelnych velicinach.

Mat len kvoli tomuto najust krizenca je vylievanie vanicky aj s dietatom :smile: ale ked sa zacnu formovat sporty mimo FCI - (ktore davaju trosku zmysel a nie su len blba reklamna kampan pre svoj jeden produkt jak puller :haha: ) tak sa k nim asi velmi rada pridam.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod vavrena » Pon 29.10.2018 12:52

elfinka píše:Nechce ZSK podporovať športy? Okej, poďme hľadať alebo založiť organizáciu ktorá chce.


Už sme to urobili.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Elis » Pon 29.10.2018 13:03

elfinka píše: Ked zas bez tej organizacie sport nefunguje - minimalne nie nase sporty.


znas zkoušky podle KJ BRno?
ma rozhodci, ma zkoušky, porada zavody - ale nemusíš byt jejím clenem :no:

ne, nechci aby to vyznelo nejak arogantne - chci zavodit. a v podstate by mi stacilo ke stesti, abych se včas dozvídala o vizi a pripravovanych pravidlech ve sportu od jejich organizátora.
a pak nemam problém je prijmout.

ale tohle je jak v kocourkove.
xy let platilo, ze bPP nesmí do trojkovych zkoušek. nikdo s tim nemel problém. pak to povolili. zase -nikdo nemel problém. a ted to zase zakazuji. a to všechno v rozmezi produktivního veku jednoho psa.
a to mi proste prijde padle na hlavu.

zvlast v pozadi toho, jak se pruzne reaguje FCI , když hrozi, ze by byl odliv penez -třeba z vystav.
Cane corso a dobrmani zmenili standard na nekupirovany -a jak rychle se objevila u FCI výjimka, ze do roku xy porad muzou na vystavy, pokud to umoznuje ta která země.

nebo když ctu rady od chovatelu. co nechteji pod FCI, protze proste pod nim neuchovni...ze to vůbec nevadi, ze chovaji pod UCI.
A tak vesele odchovavaji na nestandardnich zviratech vrhy pod UCI - a to stene, které z takového spojeni vypadne a vypada standardne -se da za dve vystavy dostat na papiry FCI :pac: :pac: a pouzit v chovu dal...
proste -kocourkov...

a když bych se držela jen sportu a kocourkova - ono to není jen omezovane PP a bPP. Na vrcholove souteze třeba nejde jit ani s PP psem plemene, co nemam povinnou prac. zkousku k uchovnení.
to se taky moc nevi -ale u me to byl důvod, proc jsem sla cestou narodaku - když jsem s ELikem zacinala -nesmela jsem se účastnit MR podle IPO. když to pak zmenili -ten vlak uz mi ujel :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Lindchen » Pon 29.10.2018 13:36

Elis píše:nebo když ctu rady od chovatelu. co nechteji pod FCI, protze proste pod nim neuchovni...ze to vůbec nevadi, ze chovaji pod UCI.
A tak vesele odchovavaji na nestandardnich zviratech vrhy pod UCI - a to stene, které z takového spojeni vypadne a vypada standardne -se da za dve vystavy dostat na papiry FCI :pac: :pac: a pouzit v chovu dal...
proste -kocourkov...

Ako dostane papiere FCI? :oo:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Shel-chan » Pon 29.10.2018 13:55

elfinka píše:Ja byť organizátorom, tak najbližší ob závod na sk skúsim spraviť pod českým klubom. Nechce ZSK podporovať športy? Okej, poďme hľadať alebo založiť organizáciu ktorá chce.

neda sa, to bolo prve, co denca skusala.
zakladame. poslala si uz prihlasku?

Puk píše:Shel, ale to je chyba. Netrestáš tým kurvy v SKJ, ale chovateľov (možno práve tých serióznejších) ktorí na tomto chrapúnstve nemajú žiaden podiel.

je to chyba. ale tu nejde o to, co naozaj urobim. precitaj to v kontexte toho, ze som o niecom bola presvedcena a prvy raz mi vobec presla hlavou taka "kacirska" myslienka, pochybnost, a bol to priamy dosledok tychto CENSORED.

Elis píše:tak ja jsem zatím k tomu, ze bych chtěla bPP psa nedospela :lol:

ale zacinam mit opet nechut byt jakkoliv nekde "organizována". Nechci byt tohohle soucasti :nwm:

ha. skor nez to, ze chcem psa bPP (nechcem), to bolo o tej nechuti byt sucastou niecoho takehoto. niecoho, o com nie som presvedcena, ze je spravne.

linda, cez pomocny register predsa.
inak presne to UCI je to, preco mi je proti voli stiepit stresnu organizaciu. existuje, robi vystavy, ale kolko ludi realne pozna psa registrovaneho pod UCI? kolko ludi tu organizaciu respektuje? zo skusenosti u potkanov viem, ze "nepaci sa vam? zalozte si vlastny (konkurencny) klub" proste nefunguje.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Lindchen » Pon 29.10.2018 13:59

Offtopic: Shel, ale to asi len u málopočetného plemena, či?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod elfinka » Pon 29.10.2018 14:00

Shel-chan píše:neda sa, to bolo prve, co denca skusala.
zakladame. poslala si uz prihlasku?

No ja zatial nie som v OB klube ani v state kde zijem :lol:
Ale minimalne viac info by som chcela? Ja som sa docitala len po nejaku dohodu so ZSK o nejakej komisii. Toto je nieco ine?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Shel-chan » Pon 29.10.2018 14:05

http://www.sko.estranky.sk/
hej, toto bude samostatny klub v rieseni. mal by prejst pod SKJ. Offtopic: ale to je ina tema takze to pls nepodme riesit tu.

Offtopic: jo. neviem, u ktorych plemien presne je otvoreny pomocny register, vacsinou u malopocetnych.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy