Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťažiach

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod wer » Sob 26.01.2019 18:08

A to boli ake preteky? A kto konkretne vyhral? Ja si to ani nepamatam... a uz vobec som nezachytila, ze by sa to v kuloaroch niekedy riesilo. :oo:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod vavrena » Ned 27.01.2019 2:36

V 2005- 2007 SVV3 Blanka Moreová s bez PP. Vraj to bol neskôr "škandál," a niektorí sa "sťažovali," že prečo ju nechali vyhrať. Sa hovorí po fb.

kellee píše:sa mi "paci" kam az sa ta diskusia dostava uz sa to dostava aj k uplatkom ktore dali agilitaci aby sa vyhli tejto smernici. hmmm


Aké úplatky, Kellee? Vieš o niečom, o čom my nie? :oo: :oo: Agiliťáci boli riešiť situáciu a zastali sa ako jediní svojich pretekárov. Ostatné športy buď ani neboli prizvané k diskusii alebo je ich vedenie za.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Elis » Ned 27.01.2019 8:36

vavrena píše:V 2005- 2007 SVV3 Blanka Moreová s bez PP. Vraj to bol neskôr "škandál,"


Tak jen tak pro zajimavost -nekdy kolem těchto let se v CR naopak bPP do narodaku pousteli - předtím nesmeli zavodit v ZVV3.
Proc se to zmenilo netusim -jen vim, ze zavodi mnoho psu "od Policie" ap. coz jsou bud ciste BOM, NO nebo jejich uzitkovi F1 ale bez FCI papiru. Psi do praxe, ne :lol:
Ne, vazne -kynologii obecne taky dela strasne moc policajtu a vojaku. Od zavodniku přes rozhodci po figuranty -všechno lidi, co mají tyhle sluzebni psy, psy z vykupu -tak mozna proto?
Často tu zavodi se sluzebnim psem.

A taky vim, ze dost lidi, co bylo uspesnych v narodaku -dneska reprezentuje CR na svete v IPO, stopařích - s papirakama samo, ale narodak delali.

Kdyby nebylo narodaku a tehle vyjimky -ze tam muzou vsichni psi - nezavodila bych vlastne nikdy ani ja s Eliskou.
Kdyz jsem s ni zacinala trenovat -do IPA jsem nesmela na vyberaky - bylo to plemeno bez prac. zkousky.
Takze to ani s tema papirama neni tak jednoduche na závodech - neni PP jako PP :no:
Mela jsem stesti, ze ta particka, co s nimi cvicim prave ty " bPP " na narodak trénovala a tak vedeli, ze canik tam muze taky :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod kellee » Ned 27.01.2019 11:28

vavrena píše:V 2005- 2007 SVV3 Blanka Moreová s bez PP. Vraj to bol neskôr "škandál," a niektorí sa "sťažovali," že prečo ju nechali vyhrať. Sa hovorí po fb.

kellee píše:sa mi "paci" kam az sa ta diskusia dostava uz sa to dostava aj k uplatkom ktore dali agilitaci aby sa vyhli tejto smernici. hmmm


Aké úplatky, Kellee? Vieš o niečom, o čom my nie? :oo: :oo: Agiliťáci boli riešiť situáciu a zastali sa ako jediní svojich pretekárov. Ostatné športy buď ani neboli prizvané k diskusii alebo je ich vedenie za.


Na profile pána B jedna napísala že aký lobing alebo čo museli dať agilitaci aby im toto preslo
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod wer » Ned 27.01.2019 19:01

Offtopic: som si vyhladala tie preteky kompromitujuce. a teda, hodne som sa pobavila... tot: https://www.zsk-sr.sk/preteky/majstrovs ... no-77.html
limit splnili dvaja psy.. :vykricnik: obaja bez PP... :vykricnik: :heh:
ja tychto svv-ckarov proste nechapem. uroven 0 a este budu zavidiet, ked to niekto da s bPP :ach: no hanba.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod kellee » Ned 27.01.2019 19:02

a este bude ktosi plakat ze ludia nemaju zaujem, keby sa zamysleli preco
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod wer » Ned 27.01.2019 19:10

mne bolo jasne, odkial vietor fuka, kto toto navrhuje... si myslim, ze na to ob az tak moc nemysleli, to sa im tam len priplietlo... v IPO to vobec nie je palcivy problem, lebo ti, co u nas pretekaju v trojkach, tak kvoli postupu na MS a to je jasne, ze tam s bPP sa clovek nedostane. par bezpapierakov v jednotkach sa vyskytne - vychodniari mavaju bPP, ale nepocula som, ze by ich niekto riesil, aj ked sa umiestnia. boja sa o nase tituly, na nasom malom piesocku... :ha: fakt smiesne.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Shel-chan » Ned 27.01.2019 19:16

Offtopic: wer :aaa:
oddiel B je poslušnosť, či?
a aký bol limit skúšky? jeden pes má VD a tri D, čo tam vidím...


fascinuje ma, že kvôli jednému športu sú ochotní potopiť všetky ostatné... (neprekvapuje. iba fascinuje.)
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod wer » Ned 27.01.2019 19:26

Limit je 70 bodov v kazdej discipline. Max je 100.
Stopa-poslusnost-obrana.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Elis » Ned 27.01.2019 19:36

wer píše:boja sa o nase tituly, na nasom malom piesocku


a dali si aspoň do směrnice, ze titul MR bude zadan jen když pes splni limit? :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Lindchen » Ned 27.01.2019 19:39

wer píše:mne bolo jasne, odkial vietor fuka, kto toto navrhuje... si myslim, ze na to ob az tak moc nemysleli, to sa im tam len priplietlo...

Presne to si aj ja myslím. A práve preto sa dalo zalobovať. :ua:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod vavrena » Pon 28.01.2019 14:53

"pripliesť sa" pod smernicu je ale niečo iné, než klásť polená pod nohy pretekárom a potom aj organizátorom či dokonca vlastným rozhodcom. Keď sa športová organizácia snaží koordinovane obmedzovať väčšinovú činnosť vlastných pretekárov aj rozhodcov, to už nenazývajme pripletenie sa.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod kellee » Pon 28.01.2019 15:08

da sa to v tomto stave ako to je este vobec zvratit? alebo aspon spomalit?
je tam popisanych vela veci v tej diskusii, x krat som sa vytocila do biela, no obcas mam pocit ze ani oni sami podporovatelia/tvorcovia vlastne nechapu o co v tej smernici vlastne ide?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod elfinka » Pon 28.01.2019 17:48

Podľa mňa sú smernica a tie spomínané polená dva rôzne problémy - akurát teda prišli v rovnakom čase a trošku spolu súvisia.
Smernica je o športovke a OBckari sa iniciatívne rozhodli ju dodržať aj keď ešte len vznikala, to druhé je proste arogancia moci.

A smutné na tom je, ak OB vedenie v FCI vôbec nezaujíma, keď si pár jednotlivcov privlastní takto šport a zvyšok ľudí šikanuje.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod kellee » Pon 28.01.2019 17:50

a vedia o tom? :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy