Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťažiach

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Lindchen » Str 24.10.2018 16:09

Tiež som za podporu PP psov, ale aj za podporu mládeže a aj dospelých, čo niečo chcú robiť. Toto treba skĺbiť a nejaké prvoplánové riešenia nikomu nepomôžu. Hlavne, ak FCI nie je (údajne) iniciátorom.

ŽSK túto svoju iniciatívu nikde verejne nekomunikovala - teda aspoň nie ja svojej stránke a ani na FB. Prečo?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod MisheliQ » Str 24.10.2018 16:09

Offtopic: A na samon zaciatku toho boli krizence :lol: agility boli len priklad, sport, poslusnost, obrany ci lovenie. Aky je v tom rozdiel ci s krizencom ci so psom s PP? Polovnictvo nie je specialne, nie je nieco nad ramec, nadstavba psa. Vyuziva sa tam to, co dostal pes do vienka, len u niektoreho plemena to je viac podporene, u ineho menej, a aj tu su plemena, ktore su na to vhodnejsie, ale rekreacne keby sa tomu chcel niekto venovat ako poslusnosti, why not?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Lindchen » Str 24.10.2018 16:13

Ale veď to nie je zakázané zákonom. :lol: (I keď u poľovníctva je to možné.)

Účasť neumožňuje organizácia, ktorá vydávanie pracovných certifikátov o absolvovanej skúške a tituly zastrešuje.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod MisheliQ » Str 24.10.2018 16:29

Ved nic z toho nie je zakazane zakonom
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Lindchen » Str 24.10.2018 16:32

No však práve. :nwm: Ak chcú prísť o poplatky, účasť, o kluby a všetko s tým spojené, nech urobia, ako si myslia. Veľmi krátko bude trvať, že sa kynologický svet prispôsobí a vzniknú organizácie, ktoré budú umožňovať účasť všetkým s vlastnými pravidlami a titulmi a tie pôjdu hore. Je to rýchly proces.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Aris » Str 24.10.2018 16:34

Linda, veď nič mi nebráni. U mňa skôr ide o tú motiváciu. Nacvičím si psa dajme tomu na OB, zložím skúšky, nacvičím OB. Lenže takto čo? :nwm: Nacvičím na OB1 a môžem ísť na pretek do Hornej Dolnej. Ak to teda chápem správne. Chýba mi tam také to, že sa s ňou môžem niekam posunúť. Môžem, ale doma na dvore alebo na našom cvičáku :heh:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod šeltie » Str 24.10.2018 16:39

ja som si neni ista ale mam pocit ye agility na sk nie je pod zsk ale pod ASKA a ta je rovno pod FCI. takze na zaklade toho navrhu som si neni ista ci by to malo kompetencie sa dotknut napriklad agility. Ale ako pisem nie som si ista...
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Lindchen » Str 24.10.2018 16:40

Chápem ťa, ale realita je trošku iná, nehovorím, že sa týka teba, komentujem teraz všeobecne. Nemyslím to teraz zle, ale napíšem to narovinu:
Nalákať ľudí na preteky je koľkokrát problém, chodia stále tí istí, príp. noví prídu raz a potom už nie. Narážala som na to, že to s tými veľkými pretekmi nie je také husté, ako sa zdá. Nakoniec roky chodí tých istých 20 ľudí, pričom doteraz obmedzenie nebolo. Nie je to tak dávno, čo sme sa tu bavili, ako spopularizovať OB, lebo ľudia necvičia a už vôbec nechodia na preteky. Teraz zrazu hádam ľudia (opäť nepíšem len o tebe) nechcú chodiť na OB, lebo nemôžu pretekať. :nwm: Takto to proste nie je.

seltie, agility zatiaľ nie (aj keď človek nikdy nevie, čo sa vymyslí).
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod šeltie » Str 24.10.2018 16:41

Lindchen píše:Chápem ťa, ale realita je trošku iná, nehovorím, že sa týka teba, komentujem teraz všeobecne. Nemyslím to teraz zle, ale napíšem to narovinu:
Nalákať ľudí na preteky je koľkokrát problém, chodia stále tí istí, príp. noví prídu raz a potom už nie. Narážala som na to, že to s tými veľkými pretekmi nie je také husté, ako sa zdá. Nakoniec roky chodí tých istých 20 ľudí, pričom doteraz obmedzenie nebolo. Nie je to tak dávno, čo sme sa tu bavili, ako spopularizovať OB, lebo ľudia necvičia a už vôbec nechodia na preteky. Teraz zrazu hádam ľudia (opäť nepíšem len o tebe) nechcú chodiť na OB, lebo nemôžu pretekať. :nwm: Takto to proste nie je.

seltie, agility zatiaľ nie (aj keď človek nikdy nevie, čo sa vymyslí).


ano ale ak si to chce zsk vydobit vramci sportovej kynologie nech sa paci ale nech do toho netahaju aj ine organizacie ktore nezastresuju ...
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Lindchen » Str 24.10.2018 16:46

Ako písala wer, že športovky sa moc obmedzenie nedotkne, tam je veľa PP psov, tomu verím, že odpadne len "pár kusov". OBčka je ozaj škoda, potrebuje podporu, nie obmedzenia (koľko množiek množí špeci OB psy? :heh: ).

Chápala by som, ak by iniciatíva vyšla od FCI - zastrešuje čistokrvné psy, nech má čistokrvné súťaže. Ale ŽSK? :nwm:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Elis » Str 24.10.2018 16:52

Lindchen píše:Ak by si nemohla pretekať, tak by si nič nerobila so psom? :nwm:


tak ja taky ne. urcite ne v tom rozsahu jako ted :nwm:
nikdy jsem netravila se psy tolika casu jak co je chystam na zkousky.

a ze se to nedotkne sportovky?
jako mit bPP nachystaneho do trojek tak pujdu zkusit defenestraci na zsk
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Lindchen » Str 24.10.2018 17:01

Elis píše:tak ja taky ne. urcite ne v tom rozsahu jako ted :nwm:

Ako veľmi by utrpel tvoj bPP pes, keby si s ním nerobila v takom rozsahu ako robíš teraz? :nwm:

Elis píše:a ze se to nedotkne sportovky?
jako mit bPP nachystaneho do trojek tak pujdu zkusit defenestraci na zsk

Ono to prechodné obdobie by to riešilo, to navrhované do 31.12.2019 je veľmi krátke.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Aris » Str 24.10.2018 17:36

Offtopic: Viem, že to nie je na mňa, ale ja mám teraz prvého psíka s ktorým niečo môžem robiť :ua:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod elfinka » Str 24.10.2018 18:36

Lindchen píše:Osobne to vnímam tak, že vnútornou motiváciou by mala byť radosť a práca psa, nie účasť na pretekoch (a povedzme si úprimne, vidina umiestnenia). Ale ako chápem, ľudia si radi merajú sily a schopnosti a nemusia zrovna túžiť vyhrať. Ale - je to tak kľúčové, aby sme so psami nerobili nič?

Neviem si predstavit niekoho co nauci psa celu OB3 ked startovat mu dovolia max v OBZ. Ja by som sla potom robit sporty, v ktorych sa da posuvat dalej a v ktorych sa da overit ci bolo moje snazenie uspesne.
To, ze psa naucim na dvore rozlisovat drievka aby sa nenudil je pre mna nicnerobenie. Skusky a preteky tomu celemu davaju uplne iny level ktory clovek na dvore proste nezazije.

Lindchen píše:Nalákať ľudí na preteky je koľkokrát problém, chodia stále tí istí, príp. noví prídu raz a potom už nie.

Zas - kolkokrat za rok je realne pes schopny niekde nastupit? S Fidom makame ako fretky, a na viac nez 2 preteky poslusnostne za rok ho nepripravim.
Teda tak, aby to malo zmysel, a aby som si len dokola nekazila este nedotrenovane cviky.
Takze to, ze niekto nevymeta kazdy pretek neznamena ze nemaka :smile:


MisheliQ píše:Offtopic: Polovnictvo nie je specialne, nie je nieco nad ramec, nadstavba psa. Vyuziva sa tam to, co dostal pes do vienka, len u niektoreho plemena to je viac podporene, u ineho menej, a aj tu su plemena, ktore su na to vhodnejsie, ale rekreacne keby sa tomu chcel niekto venovat ako poslusnosti, why not?

Offtopic: Tak zas polovnictvo ale je niecim specialne. Ked zle pripravis psa a pustis ho do lesa, tak tym sposobujes utrpenie zvieratam v prirode. Je to kusok ine nez haha pes mi nepreskocil na agility skocku nic sa nedeje.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Lindchen » Str 24.10.2018 18:41

elfinka píše:Zas - kolkokrat za rok je realne pes schopny niekde nastupit? S Fidom makame ako fretky, a na viac nez 2 preteky poslusnostne za rok ho nepripravim.
Teda tak, aby to malo zmysel, a aby som si len dokola nekazila este nedotrenovane cviky.
Takze to, ze niekto nevymeta kazdy pretek neznamena ze nemaka :smile:

Môj koment nebol o (ne)vymetaní. Reálne mnoho ľudí už vôbec nepríde, sledujem OB roky rokúce. Možno trénujú, ale nepretekajú. Takže to, či ich kríženec môže alebo nemôže pretekať, ich zrejme extra trápiť nebude. Na to som narážala.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy