Switch to full style
Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.
Odoslať odpoveď

Pasenie

Sob 21.06.2008 11:45

Ahojte.. chcela by som sa spýtať, je možné psa vo veku 2 rokov naučiť pásť ovečky? Lebo vraj sa to učí už od malička tak neviem či máme ešte šancu :ua: . Zaoberá sa niekto pasením? Ako to psa učiť?

Díky za odpoveď :no:

Obrázok

Re: Pasenie

Sob 21.06.2008 12:12

Dá sa :smile: ... hmm, myslím, že by Ti o tom vedela viac napísať Laura.

Re: Pasenie

Sob 21.06.2008 17:21

Ak ma psik Drive, tak sa to da :) Alebo ak ma o pasenie zaujem, da sa to, len treba vediet ako na to, aby sa nic nepokazilo :no:

Re: Pasenie

Sob 21.06.2008 21:23

Veď to, preto sa vopred pýtam, čo a ako.. Ako mám vlastne začať? Privykať ju na tie ovečky že?

Re: Pasenie

Ned 22.06.2008 17:32

Hej zaklad je aby si zvykla na ovečka a aby si ovečky zvykli na ňu :no: Ale ak sa o ovečky nahodou nazaujimala, nenutila by som ju :smile:

Re: Pasenie

Uto 24.06.2008 14:36

Ok :smile:

Re: Pasenie

Str 23.07.2008 18:53

Pasenie sa moze zacat v hociktorom veku. Nejde o vek ale ide o to, ci pes ma na to vrodene vlohy alebo nie. Psi, ktori patria do Herding skupiny by mali mat vlohy na pasenie oviec, krav ci kacic. Pasenie sa neda naucit, pes musi mat zaujem o taky typ prace a vediet co treba robit.

Adriana

Re: Pasenie

Str 23.07.2008 19:10

toto je presne, co mi povedal baca na salasi, ked som sa pytala, ako svojich psov cvicia
povedal, ze to su geny, a ze paria len tych co dobre pasu a peso to proste musi mat v sebe :smile:

Re: Pasenie

Str 23.07.2008 21:33

Buď pes má v sebe vlohy na pasenie alebo nie. Ale je lepšie to vyskúšať viackrát, lebo niekedy sa na prvý krát nechytí. Viem o jednej sučke, ktorú skúšali a nič, a keď mala asi rok chceli ju dať preč a ona sa vtedy chytila a pasie. Aj keď som skúšala môjho malého tak na prvý krát obletoval okolo kôz ako mucha, nevedel čo má s nimi robiť, ale druhý krát už to bol lepšie.

Re: Pasenie

Štv 24.07.2008 14:11

a da sa venovat paseniu len s pastierskymi psami? lebo moja westicka ma veelky zaujem o pasenie oveciek... :lol:

Re: Pasenie

Štv 24.07.2008 16:14

Iwka, asi ta sklamem, ale tvojej westicke ide asi o nieco ine, ako o pasenie. Je to polovny pes, takze v ovciach vidi skor svoj ulovok, ako nieco, co ma chranit a past. Aj ked bohvie, uz som videla borderku so zlozenymi polovnymi skuskami, tak preco by nemohol westik past. :lol:

Re: Pasenie

Pia 25.07.2008 20:28

ved prave to,ze ona im vobec nechcela ublizit a uplne nadsena bola z toho, ze sa jej barance podarilo zahnat na kopu :lol: obiehala ich,kruzila okolo nich ako taka bordera :D

Re: Pasenie

Pia 25.07.2008 21:06

No Orka nezačala bohvieako :pac: . Ale snaha bola :lol: .

Išli sme už smerom domov z jednej dedinky, pešo. Orka bola navoľno, je to krásna dedinka, hocijaké zvieratká :ha: . Ako sme išli, pre nami boli sliepky a začala mi ich duriť!!! Asi ich chcela aj zabiť, nevedela som ju od nich odtrhnúť... Potom vošla do jednej brány kde boli ovce, tie začala naháňať, a oni sa jej báli... Jájááááj...

Ale záujem tam je :lol: . Pastier sa nezaprie..

Re: Pasenie

Sob 26.07.2008 19:36

S pasením by si mala začať tak, že zvieratá (pár kusov - používa sa 5) je umiestnených v malej kruhovej ohrade a pes sa prvý krát nepúšťa priamo k nim do ohrady, ale ku ohrade a obieha ju. Ak pes ukáže záujem a vlohy na pasenie, pustí sa k nim do ohrady. A je dobré, keď sú zvieratá zvyknuté na psy, lebo sa menej plašia.

Re: Pasenie

Sob 26.07.2008 20:24

Veľmi by som to takto chcela skúsiť :smile: . Ale kto by už so mnou takto spolupracoval? :ua: .. To by som potrebovala nejakého známeho kto má ovce že by bol pri tom a tak :nwm:
Odoslať odpoveď