Pasenie

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Pasenie

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 24.05.2009 10:17

myslela som to tym, ze Jerry uz pracuje ako "pastier" :no: , zatial, co my sa mema este co ucit. Mne by tiez pomohlo keby som niekoho videla na vlastne oci ako sa spravne pracuje, ale kto taky sa na SR najde, a ani pes sa pri tych kozach nenasiel :nwm: ...mi odporucali, ze vysla nejaka nova kniha o paseni a ze by neboo zle keby som si ju precitala. Lenze inak sa cita a inak sa pozoruje. Ja som mala aspon tu vyhodu, ze Ciss do svojich 4. mesiacou pomahala svojej mame past kozy, kone... Poviem si fajn zaklady ma, ideme to skusit (konecne), ale na to treba aj skusenejsieho cloveka, co sa v tom aspon trosku vyzna, za co ja sa zanho urcite nepovazujem :ha: :heh:

Inak ma asi skoro rozdrapilo, ked som vylovila tuto fotku, a kym mi doslo, co sa na nej deje, ja som to v reale nepostrehla, mozno aj preto potom na nich tak stekala. Nabuduce musim davat sakramensky pozor, bo uz len kvoli tomuto som ochotna s pasenim prestat. Na tej fotke to nieje hned vidiet, bo moj fotacik nestiha, ale ked sa zapozerate...(az mi zle doslo) :hmm: Obrázok
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Pasenie

Poslaťod Betka » Ned 24.05.2009 10:26

Wicky tu je téme o tej knihe :yes: Myslím že pre začínajúcich pastierov sa zíde viewtopic.php?f=13&t=4191
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Pasenie

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 24.05.2009 10:48

dik, uz ju mas??? :lol:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Pasenie

Poslaťod calwen » Ned 24.05.2009 10:51

Ja ju mam, kludne poziciam kym frajerovi skonci skuskove - potom ju chce on :no: Dakedy ti ju mozem priniest na cvicak - aj ked bohvie kedy ja pridem. No chcela by som v utorok a potom asi az dalsi utorok. Ale mas to precitane za dva dni, je to taka tenucka knizocka akurat pod lavicu v skole :angel:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Pasenie

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 24.05.2009 11:34

super, super. No ja tiez neviem kedy sa znovu ukazeme :nwm: . Sak sa ale raz stretneme :lol:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Pasenie

Poslaťod calwen » Ned 24.05.2009 11:36

Offtopic: Sak napis SS ak pojdes jeden z tych najblizsich utorkov nech nezabudnem :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Pasenie

Poslaťod Sezen » Ned 24.05.2009 13:06

:lol: no Jerryno sa zatiaľ učí ako správne robiť so zvieratami, prácou by som to ešte nenazývala. A ja sa učím s ním. U nás ti nikto nepomôže s pasením, preto som aj ja išla do Čiech. Treba si ale hlavne uvedomiť, že sa chovateľom boc podarilo u väčšiny psov úspešne odstrániť vlohy pre pasenie, je to smutné ale je to tak.

Vidíš presne preto, čo je na tej fotke neodporúčam brať neskúseného psa k takýmto zvieratám, veľmi veľmi nebezpečné. Inak aj pásť kone, je dosť nebezpečné, takto už veľa psov odišlo do neba. Navyše boc na to nie sú stavané, skôr tie tvrdšie plemená ako ACD. Jerrynova mama napríklad schytala kopanec od kravy do hlavy, tiež to nebola sranda.

Ja tú knihu mám tiež doma už niekoľko mesiacov, no a ak sa mám priznať prečítala som s nej možno pár strán a zbytok som zbežne prebehla. Vzhľadom na to, že sa stretávam s ľuďmi čo vedia toho o pasení dosť, tak som teoretické znalosti pochytila hlavne z ich rozprávania a skúseností. Ak by nastala situácia, že by sme s drobcom denne pracovali so zvieratami, alebo chceli súťažiť, tak si tú knihu prečítam.
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Pasenie

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 24.05.2009 14:22

Sezen píše:Vidíš presne preto, čo je na tej fotke neodporúčam brať neskúseného psa k takýmto zvieratám, veľmi veľmi nebezpečné. Inak aj pásť kone, je dosť nebezpečné, takto už veľa psov odišlo do neba. Navyše boc na to nie sú stavané, skôr tie tvrdšie plemená ako ACD. Jerrynova mama napríklad schytala kopanec od kravy do hlavy, tiež to nebola sranda.

Ved ja viem, prave preto som vahala. Ale, nastastie sa nic nestalo. Vlastne som to chcela vyskusat kvoli tomu, ze ona "pasie" vsetko co sa hybe (teda chvalabohu nie bicykle, bezcou...tym da pokoj), a myslela som , ze by sa to mohlo dat naozajstnym pasenim symulovat. No ked ma uz na to vlohy, tak preco nie :lol:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Pasenie

Poslaťod Bára » Štv 18.06.2009 14:21

Mňa tento šport zaujal, keď som videla film Prasiatko Babe :lol: Ale veľmi sa mi páči, ako pes doslova pohľadom dokáže ovcu zahnať.... úžas proste :jop: Moja spolužiačka má doma BSP a dve BOC... Borderky im krásne zaháňajú stádo asi 14 kráv... nikdy na to neboli učené...sučku kúpili ako 11 mesačnú od nejakej baby agiliťáčky a psa majú tuším od šteňaťa. Psov pekne vyšle na kopec po stádo a o chvíľu ich má všetkých dole... :no:

EDIT: Keď ste z okolia Košíc, Humenného, tak možno by sa s tou mojou spolužiačkou dalo dohodnúť na vyskúšaní pasenia na kravách... Sú na psov zvyknuté, neublížia :smile: Baba býva pri Humennom.
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Pasenie

Poslaťod Dazzling » Uto 23.06.2009 12:20

takto pasie ovecky moja kratkosrsta kolia, velmi ju to bavi len zial ani nam nema pri vycviku kto poradit, sme radi, ze vobec mame moznost dostat sa k ovciam
ObrázokObrázokObrázokObrázok
a stihne sa pritom aj poskrabkat :lol: Obrázok
ObrázokObrázok
Dazzling
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 801
Bydlisko: Košice-okolie

Re: Pasenie

Poslaťod luciaabesy » Str 24.06.2009 5:53

Ahojte :ha: aj ja už skúšam naučiť Besy pásť ... no zatiaľ nemáme sa na akých ovečkách učiť , tak jej postačia zajace alebo sem-tam kone ... ale vidno že bola pre pasenie šľachtená , staršne ju to totiž baví a k zvieratam ma strašne veľký vzťah .. neublíži im , len sa potrebuje ponaháňať :ha: Obrázok
‎...v životě přítel pravý,
jenž první víta, brání do únavy,
jenž nikdy svému pánu neodvyká,
proň bojuje a žije, pro něj dýchá,..
luciaabesy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 75
Bydlisko: okr. Nové Mesto nad Váhom

Re: Pasenie

Poslaťod kenny » Štv 25.06.2009 18:23

Ahojte..my máme troch baranov..tak sa pomaly učíme pásť.
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: Pasenie

Poslaťod Kikz » Sob 27.06.2009 19:51

:heh: škoda že my nemáme nejakú extra možnosť s pasením, ale zakaždým keď sa ideme prejsť na kopec tam má jeden ujo z našej dediny 5 ovečiek ohradených... a Cori po nich vždy tak dííva, až mám pocit že sa mi do nich dakedy pustí :lol:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Pasenie

Poslaťod kenny » Sob 27.06.2009 22:24

No to môj tato má rád baranov...a aj tak ja ani neviem ako má to pasenie vyzerať...keby si bývala blízko aj bych ťa pozvala k nám, ale si moic ďaleko...a to by chcelo nejakého pastierskeho psa v našej záhrade, nech sa zabaví
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: Pasenie

Poslaťod Paris » Uto 21.07.2009 14:58

ahojte, je mám AOP, a doma pasie zatiaľ sama (len škoda, že nemám fotky) :ua:

Uvažujeme o rošírení stáda, a preto sme sa s manželom zamýšľali nad kúpou ďalšieho ovčiarskeho psa.
Mysleli sme, že si kúpime ďalšieho AOP, aby si padli aj povahovo, alebo odporúčate nejaké iné plemeno, ktoré by tiež sadlo?
Paris
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Nemecko

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy