Posilňovanie s Fit loptou - balance

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Posilňovanie s Fit loptou

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 05.04.2011 22:05

Zilla: mohla by si mi vysvetliť podstatu tých cvičení na tom videu? Keďže si písala, že niečo také cvičíte aj vy, tak na čo ten, ktorý "cvik" je dobrý a pod. vďaka :no:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Posilňovanie s Fit loptou

Poslaťod Zilla » Uto 05.04.2011 22:08

vavrena píše:My máme loptu podstatne menšiu oproti psovi ako na tomto video,

Vavrena nie na tomto poslednom videu, ale na tom predtým. A tiež som písala, že vzhľadom na guľatý tvar lopty sa s istým "hrbom" počíta.

vavrena píše:Herbo sa naučil rolovať loptu prednými nohami :pac:

jj, toto je tiež veľmi dobrý "cvik" ak to tak môžem nazvať.

Edit: Monatko288, nie som fyzioterapeut (ak si tak hovoria aj u psov), ale len tak laicky čo som si všimla krpani sa o niečo viac vyrisovali svaly. Čo si tak pritom všímam tak je krásne vidieť, ktoré kedy zatíňa a pod. Našťastie je zdravá takže údajný priaznivý prínos pre rehabilitovanie neviem posúdiť. Berieme to ako ďalšiu spoločnú zábavku, nie nejak vážne. Malú to slušne baví. Plus robíme aj to čo ty s babami.
Naposledy upravil Zilla dňa Uto 05.04.2011 22:18, celkovo upravené 1
Zilla
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 288
Bydlisko: Brno/NMnV

Re: Posilňovanie s Fit loptou

Poslaťod usagi » Uto 05.04.2011 22:10

aj ja cem loptu!ale mne sa sem uz nic nemesti - full stav :ach: akurat vcera som rozmyslala,ako to tu prerobit,aby som sem dostala velku klietku,velky pelech,dalsie misky,hracky a decky - a prisla som na jednoduche riesenie.vyburat priecku k susedom,vykopnut ich odtial,z ich strany zamurovat a takto,pekne - neinvazivnym sposobom ziskat potrebny priestor :aaa: Potom sa uz mesti aj ta fit lopta :prd:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Posilňovanie s Fit loptou

Poslaťod Catqa » Uto 05.04.2011 22:34

Zacina ma mrziet, ze moja lopta je prilis velka. Na posilnovanie svalov by sa asi viac hodila ta mala, teda klasicka...tato s nou asi vela neurobi.
Ale nasi by ma asi vyhodili z domu, keby som dovliekla novu loptu. Uz tato nam vsetkym zerie nervy, zavadza :angel:
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: Posilňovanie s Fit loptou

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 05.04.2011 23:39

Ja ani nečakám, že by som bola schopná baby naučiť nejaké extra triky a možno sa len bojím do toho púšťať, kto vie. No tá predstava spevňovania svalstva sa mi veľmi páči. Len som chcela vedieť, že či aj vieš, čo tými cvikmi tá pani cieli. Ja som v tom hádzani tých pamlskov hore a dole nejaký zmysel nevidela, ale možno sa mýlim. :nwm:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Posilňovanie s Fit loptou

Poslaťod Lucy » Pia 08.04.2011 16:54

Nabudili ste ma baby, vyčejndžovala som frisbee za fitloptu :aaa:
Keďže toto je pre mňa španielská dedina zatiaľ, chcem sa spýtať na váš názor od akého veku vyhodiť na loptu šteňa?
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Posilňovanie s Fit loptou

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 08.04.2011 17:08

Fuuuha, tam asi bude záležať od veku a aká je to rasa, rsp. či je to menšie alebo väčšie plemeno?
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Posilňovanie s Fit loptou

Poslaťod Lindchen » Pia 08.04.2011 17:10

V ČR organizujú sestry Urbáškové Psí posilování na míčích 22.5.2011, Markéta sa celkovo venuje príprave športového psa, prevencii zranení, posilňovaniu, preťahovaniu a pod u psov. (Sú to baby, čo viedli Dogfrisbee seminár s Bashou :lol: .)

Mám pekelný nápad niečo podobné zorganizovať tu v Blave, prišli by ste (mám na mysli reálny záujem, nie "jééjóó idéém")? Cena by nebola vysoká, bol by to len inštruktážny miniseminárik na pár hodín na cvičáku.
Tak čo? :hih: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Posilňovanie s Fit loptou

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 08.04.2011 17:19

My nie.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Posilňovanie s Fit loptou

Poslaťod Lucy » Pia 08.04.2011 17:21

Záleží od dátumu, ak by vyhovoval, tak by sme radi prišli.

Monatko: Coton (v dospelosti cca 30cm v kohutiku)
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Posilňovanie s Fit loptou

Poslaťod Sabča » Pia 08.04.2011 19:06

Ak by datum vyhovoval, tak by sme radi prisli. Zaujima ma to :yes:
Sabča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 779
Bydlisko: Bratislava

Re: Posilňovanie s Fit loptou

Poslaťod ZdenulkaM » Pia 08.04.2011 19:09

to vyzera slubne :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Posilňovanie s Fit loptou

Poslaťod katkariinka » Štv 07.07.2011 19:41

Mohli by sme si v tejto teme zhrnut poznatky zo seminara.

My sme si dnes s Lisou dali treti trening, uz pekne vyskakuje na loptu. Nabuduce uz pomalicky zacneme robit dalsie srandy.
Tesim sa velmi z toho, len nesmieme polavit. :lol:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Posilňovanie s Fit loptou

Poslaťod Lindchen » Pia 08.07.2011 9:06

katkariinka píše:Mohli by sme si v tejto teme zhrnut poznatky zo seminara.

Súhlasím :yes: .

Ja zatiaľ loptu nemám, ale postupne by som si chcela zadovážiť aj balančný vankúš, ktorú lektorky volali čočka :lol: . To mi javí ako najlepšie, neskôr bude aj physio roll alebo vajíčko.
Keďže sa preberal aj strečing, po OB tréningu a výdatnom plávaní a prechádzke sme si ho urobili a zistila som neblahé veci :hmm: . Arisko má teda riadne skrátené svaly :ua: . Vôbec sa nemôže dostať do niektorých polôh, ktoré Verčina Ebbynka robila bez problémov. Problémy mu robí najmä ohyb zápästia, o niečo lepšie je to so stehenným svalom v predu, ale horšie vzadu. Predné paci sa javia ok v ramennom kĺbe, spomínané zápästie dosť zlé. Pravidelným tréningom by sa to ale malo spraviť. Takže pokračujeme :yes: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Posilňovanie s Fit loptou

Poslaťod katkariinka » Pia 08.07.2011 9:25

Vankusik by som si aj ja rada zadovazila, aj pre stenucha to bude urcite dobra alternativa. Ale vsetko pekne postupne.

Co sa tyka strecingu, tak tam my musime zacat vobec s tym, aby si tak odovzdane lahla a nechala ma so sebou manipulovat. :lol:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy