Posilňovanie s Fit loptou - balance

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Posilňovanie s Fit loptou - balance

Poslaťod Lindchen » Štv 31.03.2011 10:40

Netuším kam to mám dať, tak dávam sem, príp. to vhodne presuňte.

Plánujem začať s malým tréning na fit lopte. Potrebuje posilniť chrbátik, prepadá sa mu v oblasti hrudnej chrbtice. Ak sa to nebude riešiť, môže to mať dopad na samotnú chrbticu. Navyše, Aris je dlhší ako by mal byť, takže aj toto tam vstupuje ako potenciálny rizikový faktor.

Hľadala som na nete e-shopy, kde by som nejakú kúpila, ale narazila som na pomerne drahé. Sú nejaké rozdiely medzi nimi? Dá sa kúpiť aj v Tescu/Lidli a pod? Oplatí sa, má niekto zlé skúsenosti s loptou odtiaľ? Ako vybrať správnu veľkosť? A vôbec všetko o fit loptách a skúsenosťami s nimi :smile: .

Pridávam link k posilňovaniu TU.

P.S.: Nepredávate niekto nepotrebnú fit loptu?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Posilňovanie s Fit loptou

Poslaťod ZdenulkaM » Štv 31.03.2011 10:45

ja som kupila v tescu za par eur a som spokojna :jop: myslim ze to staci :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Posilňovanie s Fit loptou

Poslaťod vavrena » Štv 31.03.2011 10:45

my máme obyčajnú, 60cm veľkosť, hladký povrch. Ona už sama o sebe je protišmyková. A myslím, že k Arisovi by ti mohla sedieť, je dosť veľká. Táto je z nejakého hypermarketu, sú tam o dosť lacnejšie :yes:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Posilňovanie s Fit loptou

Poslaťod camon » Štv 31.03.2011 10:48

my tiez "cvicime" na obycajnej, akurat ja na to este davam deku, nejak sa stale obavam ze Meddy to pazurom predierkuje :hi:
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: Posilňovanie s Fit loptou

Poslaťod Lindchen » Štv 31.03.2011 10:48

Ok, tak idem aj ja striehnuť do Tesca.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Posilňovanie s Fit loptou

Poslaťod lucik » Štv 31.03.2011 10:59

mňa by skôr zaujímalo, ako sa so psom cvičí na fitlopte? :oo: to ho tam postavíš, držíš a on sa snaží rovnováhu udržať, či?
Linduš a Arisko je neplavec? bo šak plávanie by bolo super celkovo na osvalenie..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Posilňovanie s Fit loptou

Poslaťod Bad » Štv 31.03.2011 11:06

Taky by mě zajímalo, jak na ten balón psy dostanete, hlavně teda ty větší? :oo:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Posilňovanie s Fit loptou

Poslaťod camon » Štv 31.03.2011 11:07

otazky su viac menej zodpovedane na tom linku :no:
plavat sa da mozno tak 3-4 mesiace do roka, pokial teda niekto nema sukromny bazen :ha:
my cvicime kratko, zatial len zoznamujem psa s loptou, aby na nu vyskocila, sadla, lahla...
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: Posilňovanie s Fit loptou

Poslaťod katkariinka » Štv 31.03.2011 11:20

Ja som mala let fit loptu na sedenie v kancli a potom doma. Obycajna z tesca, aj s pumpou. Vydrzala dlho, len spadnuty velky noz neprezila :lol:

Ale celkom si ma inspirovala tym linkom, asi kupim novu loptu a aj s Lisulou nieco potrenujeme. Ona potrebuje tak vseobecne budovat svalstvo, tak skusime.
Dik.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Posilňovanie s Fit loptou

Poslaťod Lindchen » Štv 31.03.2011 13:22

lucik píše:mňa by skôr zaujímalo, ako sa so psom cvičí na fitlopte? :oo: to ho tam postavíš, držíš a on sa snaží rovnováhu udržať, či?

Áno, presne tak. Môže tam aj sedieť, ležať. Opierať sa o ňu prednými i zadnými labkami. Je na to niekoľko cvikov.
lucik píše:Linduš a Arisko je neplavec? bo šak plávanie by bolo super celkovo na osvalenie..

Plavec je, aj to využívame v lete, ale nie "fanatický", takže do vody ide až pri vyšších teplotách, cca tak okolo 30 st.

Bad, pre veľkého psíka to asi nebude.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Posilňovanie s Fit loptou

Poslaťod tulenik » Štv 31.03.2011 13:35

Offtopic: Som si spomenul, ako mi kamoška z MT raz rozprávala o svojom skorosamozabití na tomto nebezpečnom inštrumente. Ona Anička vážila taký zhruba metráčik, teraz dala cca. 20-25 kg dole (ale zato to s ňou až také zlé nie je, dokonca lezie). A ako sa tak mrochtila na inštrumente, zbadala v kvázi-nohou-dosiahnuteľnej vzdialenosti vypínač, tak si povedala, že je načase zažať v izbe. A ako sa nohou natiahla po vypínači, sústava inštrument-Anča učinila nečakaný pohyb a za Ančinho fistulového zamečania sa poloha zmieňovanej sústavy prudko zmenila, pričom sa ozvala slušná CENSORED a postihnutá zopár minút rozmýšľala, či má chrbticu celú a má sa pokúsiť zdvíhať zo zeme :jop:
Potom chodila týždeň taká polozaseknutá, asi ako ja dnes.
Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si
tulenik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 637
Bydlisko: BA (DNV)

Re: Posilňovanie s Fit loptou

Poslaťod Zilla » Štv 31.03.2011 17:46

Krpaňa maká na lopte už nejakú dobu a ide jej to krásne, dnes už na loptu vyskakuje v pohode sama. Loptu ničím neprikrývam, drápky do nej zatína statočne a lopta da drží bez újmy. Zatiaľ máme klasickú (priemer 65 cm, ale zniesla by asi aj väčšiu), chystám sa však kúpiť elipsovitú. Na tej je predsalen viac priestoru a možností čo a ako robiť.
Zilla
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 288
Bydlisko: Brno/NMnV

Re: Posilňovanie s Fit loptou

Poslaťod tera » Štv 31.03.2011 17:57

ja mám tiež klasickú, v prepočte stála cca 15 eur :ach: ale dávam na ňu deku, keby dačo :yes:
Zilla: ty si z NMnV? :aaa:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Posilňovanie s Fit loptou

Poslaťod Monika & Parsonky » Štv 31.03.2011 19:45

My tiež cvičíme, ale už dlho sme nie. :no:
Video: http://www.youtube.com/watch?v=nMJ-gEIE3ZA
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Posilňovanie s Fit loptou

Poslaťod Megi » Štv 31.03.2011 20:06

Mali sme loptu z Metra, lepili sa na ňu chlpy z koberca *(elektrizovala a priťahovala ich) a asi po troch dňoch sama zrazu praskla. Druhú máme asi 3-4 roky, z predajne športových potrieb, je stále ako nová a neelektrizuje, v pohode ju pregúľam celým bytom a nie je na nej jediný chlp. :jop:

* psie chlpy
Bez psa by naša rodina nikdy nebola úplná.
Megi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 437
Bydlisko: Topoľčany

Ďalší

Späť na Iné Športy